Pas shpullës në qershor, presidenti francez goditet me vezë (video)

Presidenti francez Emmanuel Macron, pas shuplakës kësaj here është goditur me vezë, gjatë një vizite në një restorant në Lion.

Burri i cili gjuajti me vezë Macron u largua menjëherë nga restoranti dhe u dërgua në rajonin e policisë. Por veza që u gjuajt në drejtim të Macron, u ndal në supin e presidentit por nuk u thye.

"Nëse ai ka diçka të më thotë, lejojeni të vijë," tha Macron. 

Incidenti ndodhi gjatë vizitës së Macron në stendat e International Catering, Hotel and Food Show (SIRHA).

Përveç këtij incidenti të vogël, vizita e presidentit francez bëhet në paqe. Profesionistët e restaurimit dhe industrisë së hotelerisë kanë mirëpritur ardhjen e tij në Lion dhe mbështetjen gjatë krizës shëndetësore.

 

 

  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me rekomandimin e Komitetit të Imunizimit për dozë të tretë vaksine për mbi 60 vjeçarët?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Dëshmitë e rralla në librin e autorit italian për ngjarjet e Luftës së Parë Botërore: Historia e Shqipërisë dhe roli i saj në vorbullën e luftës