Pas Superkupës vjen edhe nisja e shkëlqyer e Ligës Unike, Flamurtari i vajzave mposht Bashkimin! Trajnerja Hasanaj: E rëndësishme ta nisnim kështu

Flamurtari në basketboll për vajza e ka nisur në mënyrë të shkëlqyer sezonin në Ligën Unike. Në sfidën kundër Bashkimit të Kosovës vlonjatet e udhëhoqën sfidën nga fillimi në fund, ndërsa katër periodat u mbyllën me rezultatin 82-70.

“Ta fillosh Ligën Unike me këtë ekip është shumë e rëndësishme dhe Akoma më shumë të kurorëzosh me fitore,”-deklaroi Elona Hasanaj, trajnere e Flamurtarit.

“E fituam së bashku me ekipin këtë ndeshje sepse ndryshe do ishte e pamundur. Mendoj se këtë vit do ia dalim në të dy trofetë, si në kampionat ashtu edhe në Ligën Unike,”-u shpreh Sofia Jacobson, basketbolliste e Flamurtarit.

“Në këtë moment Flamurtari është një ekip më i mirë se sa ne. Ka dy qendra shumë të mira dhe bënë aq 3 pikësha sa nuk duhet për një lojë serioze,”-tha Viktor Kovac, trajner i Bashkimit.

Ky duket një moment tejet pozitiv për Flamurtarin pasi pak ditë më parë fitoi Superkuën mbarëkombëtare, ndërsa Liga Unike është një kampionat me 6 skuadra, 3 nga Shqipëria dhe 3 nga Kosova.

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Bashkimi Evropian merr vendimin për të hequr dorë nga nafta ruse

Bashkimi Evropian merr vendimin për të hequr dorë nga nafta ruse