Pastiçe fshati në tigan nga zonja Albana

Pastiçe fshati në tigan

Përbërësit:

 • 2 vezë
 • 1 filxhan vaj
 • 1 filxhan qumësht
 • 250 gr makarona
 • 100 gr djathë i butë
 • 1 tufë majdanoz
 • Sallam sipas dëshirës
 • Kripë

Përgatitja:

Ziejmë makaronat dhe më pas i kullojmë. Në një tas shtojme vezët, vajin, qumështin dhe kripën. I përziejmë dhe i hedhim në tigan. Pas 2 minutave shtojmë makaronat, majdanozin dhe përsipër sallam të bluar dhe djathin e butë të picës. E kthejmë nga ana tjetër që të piqet njësoj si veprojmë me omletën.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  Zgjedhjet parlamentare 2025, sipas jush si duhet të votojë diaspora?×

Lajmi i fundit

Kuvendi seancë plenare në nder të presidentes së Republikës së Sllovenisë, Natasa Pirc Musar

Kuvendi seancë plenare në nder të presidentes së Republikës së Sllovenisë, Natasa Pirc Musar