Pasuria prej 50 milionë dollarësh e Kirk Douglas shkon për bamirësi

Kirk me bashkëshorten

E gjithë pasuria e legjendës hollivudiane, Kirk Douglas do të shkojë për bamirësi.

Aktori i famshëm ndërroi jetë në fillim të këtij muaji në moshën 103-vjeçare dhe është varrosur më 7 shkurt në Westwood Memorial të Los Angelesit.

Sipas mediave të huaja,  Kirk nuk ia la pasurinë djalit të tij, aktorit të njohur Michael Douglas, pasi ai ka pasuri të madhe.

Që nga viti 2020, vlera neto e Michael vlerësohet të jetë afërsisht 300 milionë dollarë, kështu që 50 milionë dollarët e të ndjerit do të shkojnë të gjitha për bamirësi.

Shëndeti i Kirk ishte në rënie që nga viti 1996 kur pësoi një goditje në tru, por ai vazhdoi të luante herë pas here në projekte si seriali televiziv “Touched By An Angel”, dhe filmi në vitin 2003 “He Runs In The Family”.

Kirk dhe Michael

E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket i drejtë vendimi që pensionistët nuk mund të dalin më nga shtëpia deri në një urdhër të dytë?

Komento