Patozi: Bindja Demokratike synon të jetë forcë përcaktuese në qeverisje pas zgjedhjeve të 25 prillit

Astrit Patozi kryetar i Bindjes Demokratike

Partia Bindja Demokratike synon që të jetë forcë përcaktuese në qeverisje. Këtë synim, Astrit Patozi, koordinator i Bindjes Demokratike, e shpalosi në hapjen e fushatës dhe prezantimin e 36 kandidatëve për deputetë në qarkun e Tiranës.

Sipas Patozit, kjo forcë synon ndryshimin e vërtetë dhe jo thjesht rotacionin te pushtetit. Astrit Patozi ka çelur fushatën elektorale në Tiranë, si dhe ka prezantuar 36 kandidatët e Bindjes Demokratike për deputetë në zgjedhjet e 25 Prillit.

Patozi u shpreh se Bindja Demokratike synon të jetë forcë përcaktuese në qeverisjen e ardhshme, për të realizuar ndryshimin e shumëpritur dhe jo thjesht rotacionin e pushtetit.

Patozi tha se u pritshmëritë e Bindjes Demokratike nuk janë për të fituar një apo dy mandate, por për të marrë më shumë se dy mandate dhe sipas tij kjo nuk është aspak e vështirë, sepse kandidatët kanë potencialin dhe vullnetin e duhur.

 

M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Rama e Basha do të bëjnë kompromis për të ardhmen e Shqipërisë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Pamje të frikshme në Gjorm, zjarri 'përpin' fushat e mbjella