Patozi: Nuk bëre keq me ftesën, por mos u çudit me përgjigjen

Nuk bëre keq që kërkove solidaritet politik, sepse është emergjencë kombëtare dhe ishte tamam dita të ulen, jo vetëm flamujtë e atdheut, por edhe armët e partive. Ndërkohë, mos e tepro, duke e përsëritur vend e pa vend që ke bërë ftesë, sepse është e pandershme dhe e shëmtuar.

Unë nuk do ta këshilloja kurrë Lulzim Bashën të mos ulej në tryezë me qeverinë në këto kohë dhimbjeje dhe zie, por, nga ana tjetër, nuk do ta qortoja asnjëherë atë, nëse do të vendoste ndryshe. Nuk është rastësi që të njëjtët njerëz, të cilët po e përgjojnë atë sot se mos e kapin në flirt me armikun, ishin dhe mbeten dakord me qepallimin e shpifur 17 majit. Ndërkohë, që janë të pakrahasueshme situatat, atëherë ndahej plaçka, tani ndahet halli.

Do të kishe pasur të drejtë të ankoheshe, nëse opozita do të ishte në terren, duke prishur punë apo penguar shtabet e qeverisë, që po ndihmojnë me sa munden dhe me sa dinë njerëzit në fatkeqësi, por kjo nuk po ndodh.

Dhe mos bëj sikur çuditesh se si ka mundësi që kundërshtari nuk të vjen në një ditë si kjo, sepse ke bërë sa ke pasur në dorë që Shqipëria të trajtohet si rreckë me devizën e shpifur "një herë ma hipe dhe një herë ta hipa". Jo vetëm, sigurisht.

Ndërkohë që jemi një shtet kaq i varfër dhe kaq i dobët, saqë edhe po të ishin realisht të bashkuar dhe pa hile politike me të gjitha kapacitetet tona, vështirë se mund ta përballonim një tragjedi si kjo e tërmetit të 26 nëntorit.

d.ba./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Me lista të hapura dhe pa koalicione, a është kjo mënyra që doni të votoni?

Komento

Komente

 • edi: 03/12/2019 09:27

  Nuk me vjen keq per keshillat tuaja ndaj njerit por dhe tjetrit Te njejten gje bere dhe ti Patozi duke i ofruar Lulushit miqesi dhe te jape mendime or te bashkohemi sic e thua ,Hey mos lepij ate qe e godite dikur Ti nese je ai qe e njeh ate fole grenxas qe deri dje e thirrje Democracy ,Ne fakt eshte Anarshi me Slogan per Democracy. Ti i njeh mire ato mafioze si plakun Dobic Berisha ,shokun e Partise L.S.I-se Meta dhe Company .Nese je burre mos fol per Edin kur ti vete u perzure si Qen rrugash .Per mu ishte Puc kunder teje Por ato sdonjin nje njeri Human si ty ti shihte qoshet e rrenxat cfare benin Ruaj rrespektin per vehte Pushti Plak Berisha ,Kamarieri qe erdhi nga malet e Dibres dhe per 8 vite Demokradhire u be Milioner ,Turpi me i madh ne histori e pa degjuarKollovari Meta nje Filo/Komunist me rrenje e fis Krye/Hajdut i mirefillur si tradite e Zones ku jetoi Bene Koalicionin or me sakte Kllonimin P.D-Fashiste me L.S.I-ne Komuniste Meta i nderuar NIPI I SULO-GRADECIT ,Kriminelit qe i shuante epshet e Enverit me Vrasje kunder Popullit P.D dhe ti kur ishe atehere me to kurre su hapen letrat per banditet e ish Komunizmit ,ku jane vrare Zemra dhe mendja e ndritur e Kombit Nese don shoket e vjeter shko shurrohu me ti IDIOT

  Përgjigju
 • Www.youngtribune.com: 01/12/2019 10:18

  Me ne fund shqiptareve do i rikthehet bregdeti qe ju gllaberua nga hajdutet e papergjegjshem.

  Përgjigju
 • Zoti Patozit: 30/11/2019 23:42

  Zotit Patozit i mungon Libri fillestare i Edukimit , kete e ka Treguar ne katamolin qe beri disa vite me Pate ne nje Zonje te Nderuar,,por me faje.. Zoti Patozit ose i Ziu ,,,hapi gojen Si Pa te keqe,,,sikur fkiste me Motren e vete ..Ky eshte Ai Zoti Patoziu..

  Përgjigju
 • beniq: 30/11/2019 22:00

  Astrit Patozi ben mire te mbyllesh gojen, se ne nje hale ke qene bashke me Bashen, ti nuk je me i mire se ai....

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Zjarr i qëllimshëm në Fushë-Krujë, përfshihet nga flakët sipërfaqja me pemë frutore, shkak banorët që pastrojnë shkurret e ferrat (VIDEO)