Pelegrinazhi në Kishën e Shna Ndout, policia plan masash për garantimin e rendit dhe sigurisë

Më 12 dhe 13 qershor përfundon pelegrinazhi i 13 të martave, në Kishën e Shna Ndout në Laç. Policia ka marrë masat për të garantuar rendin dhe sigurinë, ku disa kryqëzime që të çojnë drejt Kishës do të kufizohen për automjetet private. Do të lejohen vetëm automjetet e transportit publik, të kishës, të personaliteteve shtetërore dhe emergjencave.

Përfundimi i pelegrinazhit 13 javor, përkon me festën e Shna Ndout.

Nga 12 qershori ora 08:00  deri në 13 qershor ora 24:00  kufizohen segmentet:

“Nga Kryqëzimi i Gjykatës – Kisha e Shna Ndout ”

“Nga Kryqëzimi i Poliklinikës – Kisha e Shna Ndout”

“Nga Kryqëzimi i Gjimnazit – Kisha e Shna Ndout”

“Nga Pallati 113 – Kisha e Shna Ndout”

Nga Kryqëzimi i Gjimnazit deri te Kryqëzimi i Varrezave do jetë rrugë vetëm për këmbësorët.

 Nga Mbikalimi i Patokut për në qytet Laç nuk do të lejohen të hyjnë mjete të tonazhit të lartë pasi bëhen shkak të bllokimit të qarkullimit rrugor.

Mjetet do të parkohen në vend parkingje të përcaktuara nga Bashkia Laç. Nuk do të lejohen parkime në vende që bëhen pengesë për qarkullimin e lirë të mjeteve .


Lajmi kryesor:

Pas ritualit të 13 të martave, mijëra besimtarë do kalojnë natën në kishën e Laçit! Kremtohet Festa e Shna Ndout! Trafik i rënduar, besimtarët: S'bëhet fjalë të kthehemi pas


I.K./J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mund ta bëjë SPAK vettingun e politikanëve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

'Si shpëtoi nga arrestimi, shoku im, pasi në mitingun e Fiqret Shehut, bërtiti: Rroftë Duçja…', publikohen kujtimet të gazetarit të Radio-Tiranës