Përballimi i pandemisë, Rama: Ishte sukses i madh, dolëm me kokën lart (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama e cilësoi si rast të madh suksesi përballimin që Shqipëria i bëri pandemisë duke i kthyer kështu një përgjigje akuzave të opozitës. "Ky është një rast suksesi, doni apo nuk doni ju. Kam parasysh të gjithë ata që i nxjerrin bishta cdo gjëje, cdo gjë ka bishtin e vet, por asgjë nuk është perfekte. Por doni nuk doni ju, që insistoni që të flisni (gazetari) nga distanca sociale, është një sukses i madh i shëndetësisë dhe popullit shqiptar. Shqipëria ka dalë nga kjo fazë dhe mos e thëntë Zoti të kemi valë tjetër, kemi dalë me kokën lart. Ka një mijë gjëra për parë, përmirësuar dhe zhvilluar" tha Rama. “Mjafton të bëni një përpjekje me imagjinatën tuaj çfarë do të kishte ndodhur në këtë vend sikur kjo përballje t’i kishte rënë për taksirat botës e Shqipërisë vetëm 6 vite më parë, me spitalet në gjendjen që ishin në atë kohë. Sot flasim për receta elektronike, karta elektronike, të gjitha që merren nga shtëpia. Çdo gjë ka bishtat e vet, asgjë nuk është perfekte. Por sot janë qindra mijëra shqiptarë që kanë shërbim parësor. Nuk mund të thoni se ‘qenka ndalur sistemi shëndetësor gjatë pandemisë’, se kjo është thjesht e pavërtetë”, u shpreh Rama.


Lajmi kryesor:

Spitali COVID-4 gati, Rama: Jemi të përgatitur nëse do ketë valë të dytë! As tampon, as karantinë për atë që hyjnë në Shqipëri


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Hetime për korrupsion dhe pastrim parash për Gërdecin, do bëhet drejtësi?×

Lajmi i fundit

Ekipi i FSK-së shpëton një fëmijë 2-vjeçar nga rrënojat në Turqi

Ekipi i FSK-së shpëton një fëmijë 2-vjeçar nga rrënojat në Turqi