Përballja zikaltër, Inter-Atalanta në San Siro me disa mungesa! Reali i rekordve pret Vijareal

Sot në Seria A do të luhet një sfidë që në letër duket shumë e vështirë për kampionët e Interit. Zikaltërit presin në San Siro në orën 18:00 Atalanta-n që duket se ka rigjetur rimtin pas nisjes jo të mirë të kampionatit. Te Interi Inzaghi duhet t’ia dalë pa mesfushorët Sensi dhe Vidal, ndërsa Joachim Correa ende nuk është bërë gati. Te Atalanta gjithashtu do të ketë dy mungesa të rëndësishme si Hatebor dhe Muriel. Aktualisht Inter ndodhet në vendin e dytë në renditje, me 3 pikë më shumë se Atalanta e vendit të pestë.

Sakaq edhe në La Liga zbret në fushë Reali i Madridit, një skuadër që kurrë në 60 vitet e fundit nuk kishte shënuar kaq shumë gola në fillimsezoni. Galaktikët presin në shtëpinë e tyre Villareal dhe vijnë në këtë sfidë shumë optimist pas fitores 6-1 kundër Majorkës. Pavarësisht kësaj infermieria e ‘galaktikëve’ vijon të jetë e mbushur pasi të dëmtuar vijojnë Garreth Bale, Marcelo, Mendy, Carvajal, ndërsa në dyshim është edhe Toni Kros.

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vetingu i politikanëve nga SPAK, mendoni se Basha po sfidon Berishën me këtë propozim?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Tiranë/ Kishin mbushur lokalin me xhetonë, arrestohet punonjësi, në kërkim pronari