Përfaqëson Shqipërinë në Eurovision, por s’është pajisur me pasaportë shqiptare! Albina Kelmendi: Kemi humbur disa koncerte

Përfaqëson Shqipërinë në Eurovision, por s’është pajisur me pasaportë shqiptare! Albina Kelmendi: Kemi humbur disa koncerte

Familja Kelmendi

 Këngëtarja Albina Kelmendi dhe familja e saj do të performojnë këngën “Duje” në gjysmëfinalen e dytë të “Eurovision” më 11 maj.

Në një kohë kur duhej që të angazhohej për detajet e performancës së saj, familjes Kelmendi i ka dalë një problem. Autoritetet shqiptare nuk e kanë pajisur këtë familje me pasaportë shqiptare, edhe pse po përfaqëson vendin tonë në Eurovizion. Kjo ka bërë që të humbasë disa koncerte.

“Nuk i kemi arrit në disa shtete, ka qenë problem çështja e vizave. Nuk e kemi parashikuar, ne nuk jemi pajisur me pasaporta shqiptare, na është dashur për secilin shtet që të aplikonim për vizat”, tha Albina Kelmendi në “Prive”.

B.K./G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Derbi Tirana-Partizani spostohet më 19 tetor në “Air Albania” , pas kombëtares

Derbi Tirana-Partizani spostohet më 19 tetor në “Air Albania” , pas kombëtares