Përfundoi misionin diplomatik në Shqipëri, ambasadori i Britanisë tregon eksperiencën e tij: Ishte privilegj të shërbeja në një vend kaq të bukur me njerëz mikpritës

Duncan Norman

Ambasadori i Britanisë në Tiranë, Duncan Norman ka përfunduar misionin e tij diplomatik 5-vjeçar në Tiranë.

Ai shprehet se ka qenë një privilegj t’i shërbente vendit të tij, në Shqipërinë e bukur që identifikohet për mikpritjen e njerëzve.

Përmes rrjetit të tij social Facebook, ai ka prezantuar pasardhësin e tij, për të cilin është shumë i sigurt se do të bëjë një punë të shkëlqyer dhe do të përfundojë misionin me sukses.

Ai shërbeu në Shqipëri për 5 vjet.

J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nisja e vitit të ri shkollor të hënën, a jeni dakord me mësimin me turne dhe orët e shkurtuara për nxënësit?

Komento

Komente

  • Nardi: 31/07/2021 12:35

    Sa kuptimplote dhe i sinqerte. Shqiperia per te huajt neper ambasada eshte per shetitje dhe dreka e darka neper restaurante.

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

‘Ethet’ për një karrige në Bundestag, sfida e një shqiptari që kandidon për CDU: Edhe pa Merkel do jemi njësoj