Vdes në aksident vëllai i Blerina Gjylametit, makina benzinë-gaz shpërthen në tunelin e Elbasanit pas përplasjes me kamionin (VD)

ELBASAN- Një aksident tragjik i ndodhur në tunelin Tiranë-Elbasan i ka marrë jetën vëllait 37-vjeçar të deputetes së Partisë Socialiste Blerina Gjylameti. Viktima Elton Macolli punonte si ushtarak në bazën ajrore të helikopterëve në Farkë.

Ai humbi jetën pasi makina me të cilën udhëtonte u përfshi nga flakët pas përplasjes me një kamion, drejtuesi i të cilit është identifikuar si D.SH., 33-vjeç.

Nga hetimet paraprake dyshohet që shkak për këtë aksident të jetë bere nje parakalim i gabuar i makinës Seat ku udhëtonte vëllai i deputetes. Për pasojë ai është përplasur me kamionin.

Makina e Elton Macollit ishte e modifikuar nga benzinë ne impiant gazi, e për pasojë ka shpërthyer në flakë, pa asnjë mundësi shpëtimi. Ishte i vështirë identifikimi i shoferit në mbrëmje për shkak ë dëmtimeve të mëdha që ai kishte marrë nga goditjet dhe flakët. Por më tej u mësua se bëhej fjalë për Elton Macollin, vëllanë e deputetes Gjylameti

Video nga vendi i ngjarjes

Burime bëjnë me dije se automjeti tip Seat është gjetur me dyert e tavanin të hapura nga shpërthimi, ndërsa viktima u transportua fillimisht drejt morgut të Elbasanit. Report Tv ka mundur të sigurojë pamjet nga vendi i ngjarjes ku automjeti tip Seat duket i shkatërruar plotësisht nga shpërthimi ne flake i gazit. 

Ndërkohë policia po heton në lidhje me zbardhjen e plotë të shkaqeve të këtij aksidenti. 

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 00:49
Elton Maçolli, vëllai i deputetes socialiste që vdiq pas përplasjes së frikshme, punonte pranë bazës së helikopterëve në Farkë/Foto

1571525440_eltonmacolli.jpg

Elton Maçolli, 37-vjeçari që humbi jetën gjatë aksidentit të ndodhur në tunelin Tiranë-Elbasan është vëllai i deputetes së Partisë Socialiste Blerina Gjylameti. Ai punonte pranë bazës ajrorë të helikopterëve në Farkë. 

//Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Jeni pro apo kundër një rikthimi të Sali Berishës në krye të PD?

Komento

Komente

 • Elton B: 20/10/2019 23:13

  @shofer i përgjegjshëm gjith kina e india ti shk....eft ropt edhe 14 brezat....po si or mir ti bëhet n lule t jetes???

  Përgjigju
 • Dritan abeshi: 20/10/2019 21:07

  Ngushellime te sinqerta familjes macolli nga familja Dritan Abeshi.U prehte ne paqe djali juaj

  Përgjigju
 • Unknown: 20/10/2019 13:01

  Ngushëllime familjes! Nuk jam ekspert por nga pamjet nuk me duket sikur ka pasur flakë makina për të thënë qe ka plasur gazi.

  Përgjigju
 • Vlora: 20/10/2019 11:31

  Ngushëllime familjes për humbjen e rëndë...kujdes o shofera se në tunnel n gjith botën ndqlohet parakalimi

  Përgjigju
 • Gerti: 20/10/2019 10:20

  Keqardhje dhe ngushellime familjes. A ka mundesi te hiqni dore nga shpejtesia dhe agresiviteti ne timon o shqiptare? Mos harxhoni para per Iphona por kontrolloni makinat, shikoni sigurine e tyre me shpesh.

  Përgjigju
  • Vladimir: 21/10/2019 09:15

   Jam shume dakort me ty. Kam frike kur vij ne shqiperi sepse ata me fuorisdrada kyjtojne se eshte gjithe rruga e tyre

 • YYY: 20/10/2019 09:08

  T'i gezohesh vdekjes apo tallesh me te do te thote se ja ke falur shpirtin djallit. Ngushellime te sinqerta familjes!

  Përgjigju
 • Sebast: 20/10/2019 07:59

  @shofer i pergjegjshem : ku ka popull ne bote qe kenaqet me vdekjen aksidentale? Vetem nje shqiptar krimb si puna jote..yyyt q m fisin e ca te mban pragu

  Përgjigju
 • www.youngtribune.com: 20/10/2019 02:58

  Ngushellime familjes se viktimes. Keto modifikime a me thote ndonjeri a jane me aprovim nga drejtoria e transportit rrugor dhe mos ka ardhur koha ti heqin nga perdorimi keto makina me gas te modifikuara .

  Përgjigju
  • Shoferi: 20/10/2019 09:38

   Pse dyhet ti heqim? Edhe makinat me benzin shperthejn Ti heqim edhe ato nga qarkullimi si thua?

 • Arifi: 20/10/2019 01:07

  E para ngushellime familjes,,,e dyta mos perdorni makina me gaz,, dhe e treta ecni avash ne tunnel,,80 km ne ore eshte shume ne tunnel ne elbasan,,,,duhet bere 60 km/ore...ministria e transportit po merr njerez ne qafe....

  Përgjigju
 • Bimi el: 20/10/2019 00:15

  O llare po rob si ty si un eshte... Pastaj rrisku eshte I shkruajtur... E ka zen gjumi robin si tja bejme!? Prandaj aksidentet si ndalon dot kush. Nga vete fjala aksident aksidentale pa e dashur njeri. Keshtu qe uro mos e hash edhe ti me ndonje qe te vjen rrakete nga perpara!

  Përgjigju
 • shofer i pergjegjshem: 19/10/2019 22:39

  Mire t’i behet. Shyqyr qe nuk ka kompromentuar shofere te tjere nga idiotesia e vet. Aksidentet rrugore jane te tmerrshme po kur ndodhin ne rruge normale, lere pastaj brenda nje tuneli ku tmerri shumezohet me 100 sepse rrezikojne rendshem edhe automjetet e tjera qe gjenden aty, nga tymi, zjarri, bllokimi i rruges, etj. Po ndodhen gjera te tilla ne tunel nuk ke ku ia mbath! Prandaj, nje debil me pak ne rruget tona!

  Përgjigju
  • O shoku: 20/10/2019 14:16

   Shofer i përgjegjshëm eshte vtm ai që nuk nis një automjet o budall

  • @shofer i përgjegjshëm: 20/10/2019 09:57

   Aksidenti mos i ndodht askujt Ngushëllime familjes!

  • Tik: 20/10/2019 09:40

   Si ore mire ti behet...!ishalla te ndodh dhe ty qe te shkruajme(mire ti behet)

  • Ik o trap: 20/10/2019 07:00

   Ty vetem kosherja te paskan ngel.. se bletet te kan fluturuar..rregullo trut kur shkrun ketu .×

Lajmi i fundit

John

U shemb para 10 ditësh, Petro Koçi teston vetë urën e re të Derëzezës: Është e sigurt