Vdes në aksident vëllai i Blerina Gjylametit, makina benzinë-gaz shpërthen në tunelin e Elbasanit pas përplasjes me kamionin (VD)

ELBASAN- Një aksident tragjik i ndodhur në tunelin Tiranë-Elbasan i ka marrë jetën vëllait 37-vjeçar të deputetes së Partisë Socialiste Blerina Gjylameti. Viktima Elton Macolli punonte si ushtarak në bazën ajrore të helikopterëve në Farkë.

Ai humbi jetën pasi makina me të cilën udhëtonte u përfshi nga flakët pas përplasjes me një kamion, drejtuesi i të cilit është identifikuar si D.SH., 33-vjeç.

Nga hetimet paraprake dyshohet që shkak për këtë aksident të jetë bere nje parakalim i gabuar i makinës Seat ku udhëtonte vëllai i deputetes. Për pasojë ai është përplasur me kamionin.

Makina e Elton Macollit ishte e modifikuar nga benzinë ne impiant gazi, e për pasojë ka shpërthyer në flakë, pa asnjë mundësi shpëtimi. Ishte i vështirë identifikimi i shoferit në mbrëmje për shkak ë dëmtimeve të mëdha që ai kishte marrë nga goditjet dhe flakët. Por më tej u mësua se bëhej fjalë për Elton Macollin, vëllanë e deputetes Gjylameti

Video nga vendi i ngjarjes

Burime bëjnë me dije se automjeti tip Seat është gjetur me dyert e tavanin të hapura nga shpërthimi, ndërsa viktima u transportua fillimisht drejt morgut të Elbasanit. Report Tv ka mundur të sigurojë pamjet nga vendi i ngjarjes ku automjeti tip Seat duket i shkatërruar plotësisht nga shpërthimi ne flake i gazit. 

Ndërkohë policia po heton në lidhje me zbardhjen e plotë të shkaqeve të këtij aksidenti. 

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 00:49
Elton Maçolli, vëllai i deputetes socialiste që vdiq pas përplasjes së frikshme, punonte pranë bazës së helikopterëve në Farkë/Foto

1571525440_eltonmacolli.jpg

Elton Maçolli, 37-vjeçari që humbi jetën gjatë aksidentit të ndodhur në tunelin Tiranë-Elbasan është vëllai i deputetes së Partisë Socialiste Blerina Gjylameti. Ai punonte pranë bazës ajrorë të helikopterëve në Farkë. 

//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Elton B: 20/10/2019 23:13

  @shofer i përgjegjshëm gjith kina e india ti shk....eft ropt edhe 14 brezat....po si or mir ti bëhet n lule t jetes???

  Përgjigju
 • Dritan abeshi: 20/10/2019 21:07

  Ngushellime te sinqerta familjes macolli nga familja Dritan Abeshi.U prehte ne paqe djali juaj

  Përgjigju
 • Unknown: 20/10/2019 13:01

  Ngushëllime familjes! Nuk jam ekspert por nga pamjet nuk me duket sikur ka pasur flakë makina për të thënë qe ka plasur gazi.

  Përgjigju
 • Vlora: 20/10/2019 11:31

  Ngushëllime familjes për humbjen e rëndë...kujdes o shofera se në tunnel n gjith botën ndqlohet parakalimi

  Përgjigju
 • Gerti: 20/10/2019 10:20

  Keqardhje dhe ngushellime familjes. A ka mundesi te hiqni dore nga shpejtesia dhe agresiviteti ne timon o shqiptare? Mos harxhoni para per Iphona por kontrolloni makinat, shikoni sigurine e tyre me shpesh.

  Përgjigju
  • Vladimir: 21/10/2019 09:15

   Jam shume dakort me ty. Kam frike kur vij ne shqiperi sepse ata me fuorisdrada kyjtojne se eshte gjithe rruga e tyre

 • YYY: 20/10/2019 09:08

  T'i gezohesh vdekjes apo tallesh me te do te thote se ja ke falur shpirtin djallit. Ngushellime te sinqerta familjes!

  Përgjigju
 • Sebast: 20/10/2019 07:59

  @shofer i pergjegjshem : ku ka popull ne bote qe kenaqet me vdekjen aksidentale? Vetem nje shqiptar krimb si puna jote..yyyt q m fisin e ca te mban pragu

  Përgjigju
 • www.youngtribune.com: 20/10/2019 02:58

  Ngushellime familjes se viktimes. Keto modifikime a me thote ndonjeri a jane me aprovim nga drejtoria e transportit rrugor dhe mos ka ardhur koha ti heqin nga perdorimi keto makina me gas te modifikuara .

  Përgjigju
  • Shoferi: 20/10/2019 09:38

   Pse dyhet ti heqim? Edhe makinat me benzin shperthejn Ti heqim edhe ato nga qarkullimi si thua?

 • Arifi: 20/10/2019 01:07

  E para ngushellime familjes,,,e dyta mos perdorni makina me gaz,, dhe e treta ecni avash ne tunnel,,80 km ne ore eshte shume ne tunnel ne elbasan,,,,duhet bere 60 km/ore...ministria e transportit po merr njerez ne qafe....

  Përgjigju
 • Bimi el: 20/10/2019 00:15

  O llare po rob si ty si un eshte... Pastaj rrisku eshte I shkruajtur... E ka zen gjumi robin si tja bejme!? Prandaj aksidentet si ndalon dot kush. Nga vete fjala aksident aksidentale pa e dashur njeri. Keshtu qe uro mos e hash edhe ti me ndonje qe te vjen rrakete nga perpara!

  Përgjigju
 • shofer i pergjegjshem: 19/10/2019 22:39

  Mire t’i behet. Shyqyr qe nuk ka kompromentuar shofere te tjere nga idiotesia e vet. Aksidentet rrugore jane te tmerrshme po kur ndodhin ne rruge normale, lere pastaj brenda nje tuneli ku tmerri shumezohet me 100 sepse rrezikojne rendshem edhe automjetet e tjera qe gjenden aty, nga tymi, zjarri, bllokimi i rruges, etj. Po ndodhen gjera te tilla ne tunel nuk ke ku ia mbath! Prandaj, nje debil me pak ne rruget tona!

  Përgjigju
  • O shoku: 20/10/2019 14:16

   Shofer i përgjegjshëm eshte vtm ai që nuk nis një automjet o budall

  • @shofer i përgjegjshëm: 20/10/2019 09:57

   Aksidenti mos i ndodht askujt Ngushëllime familjes!

  • Tik: 20/10/2019 09:40

   Si ore mire ti behet...!ishalla te ndodh dhe ty qe te shkruajme(mire ti behet)

  • Ik o trap: 20/10/2019 07:00

   Ty vetem kosherja te paskan ngel.. se bletet te kan fluturuar..rregullo trut kur shkrun ketu .

 • Sondazhi i ditës:

  Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

Gjermania merr gaz të lëngshëm nga Emiratet e Bashkuara Arabe

Gjermania merr gaz të lëngshëm nga Emiratet e Bashkuara Arabe