Përplasje në Komisionin e Ligjeve, Alibeaj: Mos më detyroni të prish mbledhjen! Bushka: Mos më kërcënoni, atë gjuhë përdoreni në partinë tuaj

 

Agjencia për Bashkëqeverisjen është bërë sërish shkak për debat mes nënkryetarit të Partisë Demokratike, Enkeled Alibeaj dhe relatores së Komisionit të Ligjeve, Klotilda Bushka.

Alibeaj: I keni dhënë kësaj agjencie të drejta kompetenca, që do bëni edhe vetë kryeministrin xheloz, se nuk e ka lexuar edhe këta e kanë shkarë. Edhe të drejtën për iniciativë ligjore e merr kjo agjencia.

Bushka: Këtu e keni gabim!

Alibeaj: Mos më ndërhy të lutem. Të mbaroj fjalën pastaj vazhdoni ju!

Bushka: Jo, jam relatore. S’mund të shtrembëroni thelbin e nismës, përqendrohuni tek neni, jo si mendoni ju se do bëhet.

Alibeaj: Se çfarë flas unë e gjykojnë ata atje. Unë po flas duke cituar dispozitat.

Bushka: Ju po interpretoni

Alibeaj: Mbani vesh dhe mësoni çfarë do të thotë interpretim.

Alibeaj: Mund ta prish këtë mbledhje! Deri tani ishe mirë.

Bushka: Kujdes gjuhën ju lutem se unë ju ndërpres fjalën dhe kaloj në votim.

Alibeaj: Pse çfarë do bëni ju!

Bushka: Ju fjalimet tuaj të retorikës i bëni ku të doni! Mua kërcënime mos më bëni. Flisni siç ju takon. Me mua kujdes atë gjuhën bëjeni në partinë tuaj jo mua.

Alibeaj: Mos ndërhy tek e drejta ime për të folur. Unë do flas sipas rregullave dhe po flas për ligjin. Nuk ju vjen mbarë, ju vjen hidhur është tjetër gjë.


Lajmi kryesor:

Miratohet projektligji për ‘Bashkëqeverisjen’, Alibeaj: Kjo është tallje e madhe me ligjin, e gjitha propagandë! Bushka: S'mund të merrni rolin e Gjykatës, po shtrembëroni projektligjin


SI.E./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Hetime për korrupsion dhe pastrim parash për Gërdecin, do bëhet drejtësi?×

Lajmi i fundit

Kiara i flet Keisit për Luizin: Eshtë shumë i dashur, ka nxjerrë një  version të mirë timin

Kiara i flet Keisit për Luizin: Eshtë shumë i dashur, ka nxjerrë një version të mirë timin