Pippo Inzaghi s'e gjen 'ilaçin', Sassuolo barazon 2-2 kundër Salernitanës (VIDEO)

Sassuolo 2-2 Salernitana

Në "Mapei Stadium" në Reggio Emilia, Sassuolo dhe Salernitana barazuan 2-2 për raundin e 12-të në Serie A. Miqtë e Pippo Inzaghit kaluan në avantazh të dyfishtë, duke mos mund të fitojnë as këtë javë në Serie A. Ikuemesi në minutën e pestë dhe Dia në të 17' shënuan për miqtë, para se Thorstverdt në të 36' t'i çonte skuadrat në shifrat 2-1 në pjesën e parë. Fraksioni i dytë u hap sërish me golin e Thorstverdt në të 53 minutë, me skuadrat që ndanë nga një pikë (2-2). Fundi i sfidës solli tension, me lojtarët e Salernitanës që protestuan te arbitri Ghersini. Me 12 pikë, Sassuolo mban vendin e 14-të, ndërsa me pesë pikë Salernitana mban vendin e fundit, duke mos pasur asnjë fitore.

GOLAT/ Asnjë fitore në 12 javë, Salernitana merr një pikë kundër Sassuolos! Genoa mund 1-0 Veronën

A duhet prokurorëve të SPAK-ut t'u jepet e drejta e rikandidimit?