Video e re, momenti kur vrasësi i policit vetëdorëzohet! Azgan Mërnica i qetë dhe i buzëqeshur! Familjarët: Po të luajti njeri atje...

FIER- Azgan Mërnica, autori i vrasjes së policit Novurz Cenaila u vetëdorëzua në polici mesnatën e 15 majit, pas negociatave të RENEA-s me familjarët.

Report Tv sjell një video të re nga momenti kur 23-vjeçari Mërnica hipën në makinë për t’u vetëdorëzuar. Në video ai shfaqet shumë i qetë, madje edhe i buzëqeshur. Janë vetë familjarët që e kanë dorëzuar në polici pas negociatave me një makinë civile ngjyrë blu.

Në videon e re që sjell Report Tv, siguruar nga gazetari Armand Xhelili, familjarët dëgjohen teksa i thonë Azgan Mërnicës “po të luajti njeri atje...”. Ndërkohë, shoferi i makinës thotë se “është në besën time”, por ende nuk është i qartë roli i tij, nëse është polic apo familjar.

Në video po ashtu dëgjohet edhe tezja e 23-vjeçarit teksa thotë “rrugë të mbarë, Zotin para”. 

Arratia e 23-vjeçarit zgjati vetëm 2 ditë, ndërsa mësohet se ai fshihej në fshatin Dërmenas. Ai u vetëdorëzua pasnegociatave të babait dhe dajës së tij, të cilët i kanë kërkuar që të dorëzohet pasi në rrethimin që forcat RENEA e FNSH-se kishte bërë ishte i pamundur largimi.

Si u vra efektivi i ‘Shqiponjave'?

28-vjeçari Novruz Cenalia u vra me një plumb në kokë më 13 maj 2024 në fshatin Baltëz të Fierit. Ai ishte nisur për të shkuar në punë, por u përfshi në një debat me Azgan Mërnicën, 23 vjeç, për radhën e kalimit me makinë. Në këtë moment, 23-vjeçari nxori pistoletën që e mbante me vete dhe me një tek plumb në kokë la të vdekur në vend punonjësin e Policisë së Shtetit. Më pas ai u largua nga vendi i ngjarjes.

Mërnica ka qenë i angazhuar në Strukturën e Armatosur të PD për Mbrojtjen e Votës në 2021. Kjo faktohet lehtësisht përmes një fotoje të postuar nga deputeti i Berishës, Luan Baçi në prill të vitit 2021.

 

SI.E./S.Ç/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Vasillaq: 24/05/2024 21:46

  Ky fisi mernicave Jan fis vraseshis fis kriminelash

  Përgjigju
 • Iris: 17/05/2024 00:20

  Me bejne pershtypje reagimet e familjareve si /Rruge e mbare,Zotin para!/-Ku po te shkon moj teze qe i ben ate urim?! Po te shkon ne burg te perjetshem,jo ne dasem.Apo ata te tjeret qe i thone/...po te luajti njeri atje/-apo ai tjetri qe thote-/eshte ne besen time/!Cfare kujtojne keta se do te perdorin Kanunin /po luajti njeri/?! Ne vend qe te rrine kokeulur se i afermi i tyre morri nje jete njeriu,sillen si gjela maje plehut! Por kjo eshte fale nje shteti qe sillet shume bute me vrasesit qe u marrin dhe leje per t'ju vene prangat, se te pushojne nga puna ne cast Rrumbullaku me Ballen.Policia amerikane do t'a kishte palosur me kohe kete vrases edhe po te kapej i gjalle do hante shiringen,ose karrigen elektrike nga drejtesia.Kurse policet tane jane ata qe jane ne pranga te padukshme,midis /Shilles/-Rrumbullakut e Balles dhe /Karibdes/-Kanunit te familjareve, qe perbetohen me /bese/.Dhe sikur te mos mjaftonin gjithe keto,kapakun e ve drejtesia jone qe i denon me 19-20 vjet burg ,sic denuan vellain dhe babain e ketij per vrasje.Pse te mos dale pastaj duke buzeqeshur ky birboja sikur eshte V.I.P arti,vetem autografet mungojne dhe tabloja plotesohet?!

  Përgjigju
 • Shpresa: 16/05/2024 22:59

  Ky eshte formuar si kriminel qe ne bark të nënës. Rra e e ndyre

  Përgjigju
 • Pren: 16/05/2024 19:56

  Nuk po shihet arsyeja dhe shkaku i vrasjes.

  Përgjigju
 • Dritan: 16/05/2024 16:47

  Fisë vrasës. Qeshin ,se kanë shpresë mos vjen në pushtet saliu që të largohen nga burgu. Iku ajo kohë , Kalbuni në burgë. Ligji mos të ketë mëshirë

  Përgjigju
 • Ska problem: 16/05/2024 16:17

  Edhe nje femije kopshi do e kuptoj qe nuk eshte per konflikt casti , vrasja eshte e mire organizuar dhe sebepi do ishte konflikt casti . Arsyea eshte qe ti shpetoje burgimit te perketshem

  Përgjigju
 • Dordomusi: 16/05/2024 16:15

  Vetdorezohet se po i haej buke dhe nuk behet pishman per vrasjen per motive ordinere…o enver ku je…im bir te ishte burgun e ka pak!

  Përgjigju
 • Loho: 16/05/2024 14:33

  Oh medet ca mban kjo toke ????

  Përgjigju
 • Geri: 16/05/2024 14:32

  Kur shteti dhe policia i rri gati tu një familje plot me kriminelë dhe vrasës ketu ka marrë fund çdo gjë,turp për Renean që i lutej një vrasësi që të dorëzohej,Renea shkon aty në raste ekstreme për të ekzekutuar dhe jo për t'ju lutur vrasësit,paçi faqen e zezë

  Përgjigju
 • Tani: 16/05/2024 13:59

  Ky është një turp për Renean që negocion me një vrasës një kriminel,në vend që t'i fuste plumbin e merr si zotëri me makinë. Një familje kriminelësh bastardesh i bejne karshillëk shtetit ka marrë fund çdo gjë,turp për policinë

  Përgjigju
 • Miri: 16/05/2024 12:13

  Fytyra e nderuar e pd ,krenaria e pd ,lume pd qe nderohet me vrases me llumra. Burgim te perjetshem e ka pak...

  Përgjigju
 • Shaban: 16/05/2024 10:10

  Kalbe ne bis 41 dhe me perjete qe ta shijoje burgun

  Përgjigju
  • Shefki: 16/05/2024 10:18

   Per jet do ta shijoj burgun, sepse ka vrar uniformen e shtetit

 • merkador: 16/05/2024 10:03

  Prisni trima prisni buzeqeshja do te venitet shume shpejt, eshte 23 vjec dhe besoj se nuk e sh ikon driten e diellit jshte burgut. Ky do perfundoje ne shenkoll pas ca kohesh i semure mendor, atje do i ngrysi ditet dhe familja atje ne ato dyer do gelet gjithe jeten.

  Përgjigju
  • liku: 17/05/2024 09:16

   He se ka tezen ky qe do i shkoj

 • 3D: 16/05/2024 09:53

  Te kush ishte strehu krimineli ai po ashtu duhet burgosë dhe dënua rëndë

  Përgjigju
 • Euglen Meci: 16/05/2024 09:43

  Keta jane 100 vjet mbrapa kete dorzim e shesin si burrni ne gjuhen e tyre, vrau nje te pafajshem dhe tani dorezohet si 'bur' vrau kot vrau pa hak.Keshtu u dorezua edhe nje trim tjeter Habib Rexha me dreke e me saze edhe pastaj i binte murit me koke qe diten e pare ne burg keta jane burat.

  Përgjigju
 • Goni: 16/05/2024 09:43

  po cfare policie nje kriminel del dhe bene kashillek po vrite dhe mbyllet hasmeria dhe populli nuk paguan per keta maskarenje turp tu vi gjithe shtetit

  Përgjigju
 • Bato: 16/05/2024 09:27

  Pd-se, qe ne themelim ju bashkangjit gjithe llumi. Ne kete llumi shquheshin ekstremiste me origjine nga Kosova, si ata te Mamurrasit, fierit, lushnjes, qerretit e rrashbullit. Shumica gjendet ne burg si pjese e botes se krimit, te tjere dergjen nen dhe.

  Përgjigju
 • Agjenti: 16/05/2024 09:25

  Ca ja zgjasni po vriteni si qen. Familje kriminilesh.

  Përgjigju
 • Turi: 16/05/2024 09:24

  Te haje sallatorin tani legeni se i mori jeten tjetrit kot fare

  Përgjigju
 • Dori: 16/05/2024 09:23

  Nje dorzim i shtetit perball krimit.Kaq vlen jeta e policit ne Shqiperi,kriminelit i luten per tu dorzuar dhe nje buzqeshje per tu treguar qe se rrun kush per ket shtet

  Përgjigju
  • O dori: 16/05/2024 13:42

   Mos u bej merak se kti djaloshi do i iki buzeqeshja shume shpejt. Eee ku behen ato 35 vite te shkreta tani… ai e di se cdo heqi

 • e drejta: 16/05/2024 09:19

  PD(RITHEMELIMI) PJELLE E SE KEQES...VETEM BANDITE MUND TE PJELLI

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Elbasan, i vodhi vëllait 1.5 mln lekë nga llogaria bankare, në pranga 33-vjeçari (EMRI)

Elbasan, i vodhi vëllait 1.5 mln lekë nga llogaria bankare, në pranga 33-vjeçari (EMRI)