'Po vuaj më shumë se të gjithë', preket Manastirliu: Kush guxon të prekë mjekët do përballet me të gjithë shqiptarët! (VIDEO)

E ashpër ka qenë në fjalimin e saj ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu për akuzat që vijnë nga opozita për mënyrën se si po menaxhohet pandemia e COVID-19. Në një moment, ajo edhe është prekur.

"Mjekët janë aseti unë më i cmuar dhe kush guxon të përmend mjekët do të përballet me të gjithë shqiptarë, edhe pse kemi një vit që na është vrarë zemra, një vit në vështirësi dhe pse kemi një vit që po përballemi me dy fatkeqësi të mëdha, çdo ditë humbin jetë njerëzit, më besoni unë e vuaj shumë se kam një përgjegjësi që nëse nuk do të kishte këtë ambicien për të qenë diku për të marrë një pozicion ministri, besomë që do e kishte shmangur, kjo përgjegjësi është një nder për mua që po drejtoj sistemin shëndetësor, por krenaria ime dhe inspirimi im janë punonjësit e shëndetësisë, janë ato stafe që nuk reshtin së shërbyeri, a ka problematika, patjetër që ka, po kush ka thënë që jemi perfekt, absolutisht, ka shumë probleme, por nëse do të ishim 7 vite më parë, nuk di si do e kishim përballuar. A ka pasur vonesa me tamponët, po ka pasur sepse ka pasur shumë fluks, por ne jemi duke ndërtuar për të kaluar kapacitetet tonë, dhe kush mendon që është e lehtë ose nuk ka punuar ndonjëherë ose e sheh nga jashtë. Do ketë një kohë për të bërë bilancet , le t'ia lëmë kohës dhe të punojmë për betejën", tha Manastirliu në Kuvend.


Lajmi kryesor:

Kuvendi 1 minutë heshtje për viktimat e tërmetit! Manastirliu-qytetarëve: Mos ejani vonë në spital, ka shtretër! Testet e shpejta brenda dhjetorit! Pas debateve, përjashtohet Piciri


B.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si e organizoi Shqipëria finalen e Conference League?×

Lajmi i fundit

John

SPECIALE/ Bunk’Art 1 dhe  Bunk’Art 2, nga kampet, telat me gjemba, e deri te burgjet, ‘streha’ e komunizmit në 45 vite