'Poker' nga Partizani, të kuqtë kryesojnë Superligën! Kastrioti rrëzohet nga kategoria (VIDEO)

'Poker' nga Partizani, të kuqtë kryesojnë Superligën! Kastrioti rrëzohet nga kategoria (VIDEO)

Festa e da Silva

Në "Elbasan Arena", Kastrioti humbi 1-4 me Partizanin dhe tanimë është i rrëzuar zyrtarisht nga Superliga. Krutanët kaluan të parët në avantazh me Grecën në të 9 minutë, para se Rrapaj dhe Da Silva të shënonin dy gola për përmbysjen që në pjesën e parë. Më pas Murataj dhe Da Silva me dopietë dërguan shifrat në 1-4. Me këtë fitore dhe barazimin e Tiranën, Partizani kryeson Superligën një javë nga fundi i sezonit.


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Titulli i Superligës me 'fotofinish', dhunohet Kridens Meta nga tifozët e Tiranës! Bardheblutë ndalen nga Bylisi dhe humbasin kreun, Partizani 'poker' Kastriotit! Krutanët zyrtarisht të rrëzuar


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Kombëtarja mbyll Europianin 2024/ Flasin protagonistët! Broja: Do kisha dashur të isha titullar me Spanjën! Gjimshiti: Na duhej pak fat

Kombëtarja mbyll Europianin 2024/ Flasin protagonistët! Broja: Do kisha dashur të isha titullar me Spanjën! Gjimshiti: Na duhej pak fat