Poli Hoxha: Ja çfarë ka në dorë Rama për çështjen Beleri! Ka një pikë ku mund të godasë Greqia

 

Gazetari Poli Hoxha i ftuar në “Pa Protokoll” në Report Tv u ndal te pikat ku mund të kapet Greqia me qeverinë shqiptare sa i përket çështjes së kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës Fredi Beleri i cili ndodhet në burg për shit-blerje votash.

“Rama s’ka asgjë në dorë për çështjen e Belerit. Rama ka në dorë vetëm burgjet. Po të jetë për burgjet Rama ka në dorë. Edhe ata të Durrësit janë pasha. Vetëm burgjet ka në dorë Rama, pjesën tjetër e ka SPAK. Këtu ia kanë lënë topin në dorë qeverisë. Betimin e kanë në dorë burgjet dhe burgjet thoshin nuk e kemi në rregullore në këtë rast, kemi për tu martuar kur të vdes babai. Grekët nëse do ta godasin dhe nëse po mbahen po mbahen te SPAK e qeveria. Në këtë kuptim i vetmi fill i dobët është ky fakt që shko e ktheje përsëri në burg. Ky është topi në dorë të Edi Ramës”, tha  Hoxha.


Lajmi kryesor:

Reforma në Drejtësi, avokat Ngjela: Është strukturuar e ndërtuar nga Washingtoni! Socialistët zgjodhën të mos prisheshin me Amerikën


B.K/KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Instituti i Krimeve të Komunizmit, promovohet kolana studimore! Te Muzeu performanca ‘Musine, njësoj si ne’! Në Shtëpinë e Evropës dokumentari ‘Ngjyra në errësirë’! 

Instituti i Krimeve të Komunizmit, promovohet kolana studimore! Te Muzeu performanca ‘Musine, njësoj si ne’! Në Shtëpinë e Evropës dokumentari ‘Ngjyra në errësirë’!