Polici shantazhon qytetaren se do i publikonte fotot nudo kundrejt 3 mln lekëve, pezullohet nga detyra

Polici shantazhon qytetaren se do i publikonte fotot nudo kundrejt 3 mln lekëve, pezullohet nga detyra

Policia e shtetit udhëron pezullimin e menjëhershëm nga detyra të inpektorit të policisë I cili kishte shantazhuar një shtetase dhe i kishte marrë një shumë parash për të mos i publikuar fotot.

Rasti u denoncua në emisionin investigativ "Fiks-Fare", në Top Channel.
 

Drejtoria e  Standardeve Profesionale në Policinë e Shtetit  me urdhër të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, në zbatim të Nenit 222, pika 8 të Rregullores së Policisë së Shtetit ka bërë pezullimin e menjëhershëm nga detyra të punonjësit të Policisë,  Inspektor J.K, me detyrë trup shërbimi për ruajtjen dhe sigurimin e objektit të  Policisë Shkencore  dhe ndaj tij ka nisur hetimin disiplinor për shkelje të rëndë. Ndërkohë Agjencia e Mbikëqyrjes Policore ka nisur menjëherë hetimin penal ndaj punonjësit të Policisë, informoi policia.

Këtë të martë emisioni investigativ në Fiks Fare solli rastin e një zonje e cila është shantazhuar nga një punonjës i Policisë së Shtetit, i cili bashkë me të shoqen i kanë marrë qytetares 3 milion lekë të vjetra.

S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Irdi: 08/05/2024 00:52

  Pse masa ndeshkuese eshte pezullim nga detyra pse nuk eshte arest me burg si cdo qytetar qe dol sot per te njejten shkelje

  Përgjigju
 • Iliri: 08/05/2024 00:16

  Jo të pezullohet por të arrestohet në vend,është krim penal estorsion shantazh.Ky rast në të gjitha vendetta e botë ka arrestohet me burg të menjëhershëm, n.q.s nga titulli është e vërtetë.

  Përgjigju
  • Ronaldinho: 08/05/2024 23:20

   Shum turpe ky nuk do vetem ta heqesh nga puna por do litarin i degjeneruari ky veprim esht me keq se nje krim !!!

  • Xcvb: 08/05/2024 10:20

   Po po te arrestohet.

 • Sondazhi i ditës:

  Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

Mbi 900 pelegrinë të vdekur nga vapa gjatë Haxhit në Mekë

Mbi 900 pelegrinë të vdekur nga vapa gjatë Haxhit në Mekë