Atenati/ Në timon ishte shoferi i prokurorit Arjan Ndoja, në Spitalin e Traumës në gjendje të rëndë

Atenati/ Në timon ishte shoferi i prokurorit Arjan Ndoja, në Spitalin e Traumës në gjendje të rëndë

Makina e dale nga rruga pas te shtenave, dhe plumbat e dukshem ne xhamin e perparme

Policia e Durrësit ka dhënë informacionin e parë zyrtar në lidhje me atentatin ndaj prokurorit Arjan Ndoja teksa udhëtonte me makinë në Mbikalimin e Shkozetit. Shqiptarja.com mëson se në timon ishte shoferi i prokurorit, Andi Maloku, i cili ka mbetur i plagosur, dhe ndodhet në gjendje të rëndë i transportuar në spitalin e Traumës.

Policia thotë se rrethj orës 16:30 në aksin rrugor Durrës-Tiranë, është qëlluar me armë zjarri në drejtim të makinës me targë AA 333 ZD, makinë e regjistruar në emër të Fadil Callikut.

Policia thotë se për pasojë janë plagosur prokurori Arjan Ndoja 44 vjeç, shoferi i tij Andi Maloku, 30 vjeç dhe Aleksandër Laho, 48 vjeç

Andi Maloku është nisur për mjekim të specializuar në Spitalin e Traumës në Tiranë, - thotë policia e Durrësit, ndërsa dy të tjerët ndodhen në Spitalin Rajonal Durrës, jashtë rrezikut për jetën, mes të cilëve edhe prokurori.

"Policia e Durrësit është vënë në ndjekje të autorëve, po krihet zona dhe në të gjitha akset rrugore që lidhen me Durrësin janë ngritur pika kontrolli", thuhet në njoftimin paraprak. Për zbardhjen e ngjarjes  është ngritur menjëherë një grup i posaçëm hetimor nga Departamenti i Policisë Kriminale, Prokuroria e Durrësit dhe Policia e qytetit bregdetar.

"Policia e Shtetit fton këdo që mund të ofrojë informacion në ndihmë të hetimit të shpejtë të ngjarjes të telefonojë falas në numrin 112", thotë policia duke kërkuar ndihmën e qytetarëve për të bërë të mundur kapjen e autorëve, të cilët policia nuk shprehet nëse janë identifikuar apo jo.


Lajmi kryesor:

Plagosen në atentat prokurori i Durrësit dhe 'i forti i Sukthit'! Gjendet makina e padjegur e autorëve dhe 2 kallashnikovë


G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

U shpallën kampion në sezonin 2022-23, Bashkia e Tiranës shpërblim 150 milionë lekë për Partizanin! Veliaj: Nxitje dhe ogur i mirë për të ardhmen e sportit në Shqipëri

U shpallën kampion në sezonin 2022-23, Bashkia e Tiranës shpërblim 150 milionë lekë për Partizanin! Veliaj: Nxitje dhe ogur i mirë për të ardhmen e sportit në Shqipëri