Policia marrëveshje me protestuesit, hapet Rruga e Kombit pas tre orësh

Policia marrëveshje me protestuesit, hapet Rruga e Kombit pas tre orësh

Në orën 14:00 pas shumë negociatave me policinë protestuesit kanë hapur rrugën duke u larguar, ndërsa ka vijuar normalisht qarkullimi. Rruga u bllokua nga ora 11:00 deri në 14:00. Nga përplasja mbetën 13 policë dhe disa qytetarët të plagosur.

 


Lajmi kryesor:

Dhunë në protestë, 3 orë luftë në Rrugën e Kombit, 13 policë të plagosur/ VIDEO


//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është Shqipëria në rrugën e duhur pas 110 viteve pavarësi?×

Lajmi i fundit

Çfarë qëndron pas protestave në Kinë kundër politikave për koronavirusin?

Çfarë qëndron pas protestave në Kinë kundër politikave për koronavirusin?