'Populli nuk ikën nga Tirana pa u larguar Edi Rama, do të rrimë këtu' (VIDEO)

Edhe pse lideri demokrat Lulzim Basha ende nuk ka dalë nga selia blu, protestues janë mbledhur pra godinës së kryeministrisë, për të nisur tubimin në orën 11:00.

Qytetarë të ndryshëm në protestën e opozitës para kryeministrisë, në prononcime për gazetarët e Report Tv në terren, thonë se nuk do të largohen nga kryeministria deri në largimin e Edi Rama.

"Nuk i shpëton zemëratës së popullit, nuk jemi partiak, thirrja ime është vëllazërore, dëgjoje popullin. Sot diskuton populli thesin e miellit, të jesh i bindur që nuk largohemi nga këtu. Nuk ikim nga Tirana pa rrëzuar Edi Ramën. Populli do të qëndrojë këtu", shprehen ata.


Lajmi kryesor:

Opozita 4 orë marshime rreth kryeministrisë dhe sulmon Parlamentin (VIDEO)


G.M./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se pas miratimit të Reformës Zgjedhore do të ketë zgjedhje të parakohshme?