'Porosia nga Tirana' Me 7 kg kokainë në furgon, zbardhet dëshmia e kushërinjve në polici, mbyllin gojën për porositësin dhe marrësin

 

Foto: Arjan Doçi dhe Mentor Çuni

Zbardhet dëshmia e dy kushërinjve të arrestuar pasi në furgonin e tyre u gjetën 7 pako kokainë me peshë 7.3 kg në Portin e Durrësit

Mentor Çuni e Arjan Doçi kanë deklaruar në polici se porosinë e kanë marrë nga një person në Tiranë, por nuk kanë pasur të dhëna. As emrin nuk e denim asnjë gjë për këtë person.

Sakaq janë marrë në pyetje për dërgesën se kujt do ia jepnin dhe kanë deklaruar se nuk kishin të dhëna. Thjesht personi që do e merrte do vinte vetë tek furgoni në Angli, informon gazetari Aldo Mustafa. 

Ministri i Brendshëm Taulant Balla përgëzoi operacionin

"Policia e Shtetit vijon goditjen e trafikut dhe shitjes së lëndëve narkotike. Përgëzime Drejtorisë së Kufirit, Drejtorisë Vendore Durrës dhe Departamentit të Policisë Kriminale për përmbylljen me sukses të operacionit “Pakot” që çoi në kapjen e lëndës narkotike dhe të personave të përfshirë në këtë veprimtari kriminale' shkruan Balla në një postim në facebook.


Lajmi kryesor:

Durrës, kapen 7.3 kg kokainë në Port, arrestohen 2 kushërinjtë! Pakot 'porosi nga Tirana'! Furgoni i 'Bledi Travel' do nisej në Itali, destinacioni fundor Anglia (EMRAT+VIDEO)


S.G/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Marca paralajmëron Spanjën: Sylvinho njeri ambicioz, ka mësuar nga trajnerët më të mirë

Marca paralajmëron Spanjën: Sylvinho njeri ambicioz, ka mësuar nga trajnerët më të mirë