Postimi i Vuçiç, Hoxhaj: Nën sundimin e tij nxitet urrejtja kundër fqinjëve

Kryetari në detyrë i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj ka resguar pas postimit të Aleksandër Vuçiç, i cili tha se Serbia nën sundimin autokratik të tij, nxit urrejtjen dhe propagandën kundër fqinjëve.

"Serbia nën sundimin autokratik të @avucic  është në një gjendje hipnoze ku propaganda & urrejtja nxiten kundër fqinjëve. Kosova si një shtet i pavarur dhe sovran është muri i vlerave euro-arlantike kundër mentalitetit të moshës së mesme”, ka shkruar Hoxhaj.


Lajmi kryesor:

REAGIMET/ Vuçiç publikon hartën e Kosovës me flamurin serb! Hoxhaj: Nxit urrejtjen kundër fqinjëve! Majko: Sovranitetin e një shteti garantohet nga NATO jo Instagrami


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ngjarjet në Fier e Fushë Krujë, a jeni të shqetësuar nga situata e rendit dhe sigurisë publike?×

Lajmi i fundit

John

Nga lodhja kronike, pagjumësia dhe problemet në zemër, këto janë simptomat e sëmundjes së zgjatur të shkaktuar nga Covid-19