Princi William dhe Kate dërgojnë fëmijët me pushime në fshat (FOTO)

Familja e William dhe Kate

Princi William dhe Kate kaluan disa ditë pushimi pas periudhës së ngjeshur në familjen mbretërore.

Sipas medias së huaj, ata dërguan princin Xhorxh, princeshën Charlotte dhe princin Louis në shtëpinë e tyre në Norfolk.

Vendosën se ishte koha që fëmijët e tyre të fillojnë të njohin aftësitë e tyre në bujqësi.

Ata pëlqejnë të shohin dhe të ushqejnë qengjat.

Charlotte në fillim nuk ishte e sigurt por George shkoi direkt t’iprekte, kurse . Louis i do traktorët. Djemtë e Kembrixhit janë të gjithë të dashuruar pas traktorëve, pasi princi William zbuloi më parë se princi George është i fiksuar me pajisjet bujqësore.

Dukesha Kate në të vërtetë pati disa vizita në ferma gjatë dy javëve të kaluara në Irlandën Veriore, si pjesë e nismës së saj të studimit, "5 pyetje të mëdha nga pesë-vjeçarët". 

Kate ka folur shpesh se sa e rëndësishme është koha që kalojmë jashtë për zhvillimin e fëmijëve, dhe sa e inkurajon atë tek fëmijët e saj.

Princi William dhe Kate janë përsëri në Londër në Pallatin Kensington tani, pasi Princi George dhe Princesha Charlotte rifilluan shkollën sot. 

Duka dhe Dukesha e Kembrixhit tashmë po përgatiten për angazhimet e tyre të ardhshme të mëdha mbretërore, pasi do të shkojnë në një turne të shkurtër në Irlandë javën e ardhshme. 

Princi William dhe Kate po ndërmarrin një vizitë zyrtare nga 3 deri në 5 Mars, me ndalesa në Dublin, County Meath, County Kildare dhe Galway, e cila do të nxjerrë në pah burrat e lidhjeve të forta midis ShBA dhe Irlandës, për Pallatin Kensington. 

Menjëherë pas kthimit të tyre në Londër, Cambridges do të ribashkohen me Princin Harry dhe Meghan Markle, pasi të dy Cambridges dhe Sussexes janë vendosur të marrin pjesë në shërbimin e Ditës së Kujtimit në Westminster Abbey më 9 Mars.

Ora 18:12
Princi William dhe Kate dërgojnë fëmijët me pushime në fshat
1/6
E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të caktohet një tjetër fashë orari ku të dalin vetëm të moshuarit?

Komento