Prodani në “Botërori +”: Franca ka potencial për kampion bote

Eduard Prodani në emisionin Botërori + në Report Tv

Në ditën e 18-të të emisionit “Botërori +” në Report Tv, tema kryesore ishte eliminimi i Argjentinës dhe Portugalisë nga Kupa e Botës, por i ftuari i përhershëm Eduard Prodani i ka dhënë merita Francës…

Franca ka potencial për t’u shpallur kampion bote. Ka në gjirin e vet lojtarë shumë cilësorë. Problemi qëndron a do të arrijë trajneri t’u marrë më të mirën të gjithëve në ndeshjet në vijim.

Kupa e Botës është e tillë, që për pak momente të humbësh shpërqendrimin, ikën në shtëpi. Kjo i ndodhi Argjentinës, që edhe pse kaloi në avantazh, nuk arriti më pas të bënte liderin. Franca ka arritur edhe të mbrohet mirë.

 Eduard Prodani.


 

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se pandemia COVID-19 ka ndikuar në rritjen e çmimeve nëpër zonat turistike në vend?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Eugert Lazaj vrau veten! Flasin prindërit: U fiksua gjatë karantinës, thyente telefona, kërkoi grila të ngurta se thoshte ka njerëz jashtë shtëpisë!