Prodani në “Botërori +”: Franca ka potencial për kampion bote

Prodani në “Botërori +”: Franca ka potencial për kampion bote

Eduard Prodani në emisionin Botërori + në Report Tv

Në ditën e 18-të të emisionit “Botërori +” në Report Tv, tema kryesore ishte eliminimi i Argjentinës dhe Portugalisë nga Kupa e Botës, por i ftuari i përhershëm Eduard Prodani i ka dhënë merita Francës…

Franca ka potencial për t’u shpallur kampion bote. Ka në gjirin e vet lojtarë shumë cilësorë. Problemi qëndron a do të arrijë trajneri t’u marrë më të mirën të gjithëve në ndeshjet në vijim.

Kupa e Botës është e tillë, që për pak momente të humbësh shpërqendrimin, ikën në shtëpi. Kjo i ndodhi Argjentinës, që edhe pse kaloi në avantazh, nuk arriti më pas të bënte liderin. Franca ka arritur edhe të mbrohet mirë.

 Eduard Prodani.


 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’