Profil/ Kush është Altin Ndoci, i arrestuar për vrasjet në Durrës, njohja me dy vëllezërit dhe lidhja me Arben Muçon që goditi policinë, 4 në kërkim

Autori i dyshuar i vrasjes Altin Ndoci dhe viktimat, dy vëllezërit Haxhia

Rrëfimi i 22-vjeçarit K.A, ka nxjerrë zbuluar një grup kriminal me origjinë nga Puka, por që ka vepruar në trafikimin e drogës dhe grabitjeve në zonën e Durrësit, Fierit dhe Tiranës. A.K. njeriu i parë i arrestuar, e ka ndjerë veten ngushtë pasi është zbuluar nga gjurmët e gishtave dhe njollave të gjakut, të siguruara nga policia në makinën tip “Toyota” të braktisur nga autorët. Ai ka pranuar të bashkëpunojë me policinë kriminale dhe prokurorinë, duke treguar me emra konkrete dhe rolet e secilit prej pjesëmarrësve në vrasjen e dy vëllezërve Haxhia në qytetin e Durrësit.

Por rrëfimi i 22-vjeçarit ka hedhur dritë edhe mbi ekzekutimin e dy personave të tjerë po në qytetin e Durrësit, ngjarje kjo e ndodhur në 2 mars 2020, ku mbetën të vrarë Dorjan Shkoza dhe Anxhelo Avdia. Në bazë të rrëfimit të K.A, policia ka mundur të arrestojë në Tiranë Altin Ndocin me origjinë nga Puka dhe banues në kryeqytet. Ndërkohë katër persona të tjerë janë shpallur në kërkim nga policia, pasi dyshohet të jenë pjesëmarrës në katër vrasjet e shkaktuara në më pas se dy muaj në Durrës.

Nga burimet pranë policisë së Shtetit, rezulton se Altin Ndoci dhe 2 viktimat Besmir dhe Viktor Haxhia, kishin lidhje dhe njohje me njëri-tjetrin. Kjo jo vetëm për faktin se dyshohet të kenë pasur marrëdhënie në tregtinë e drogës, por edhe për shkak se Ndoci dhe dy vëllezërit Haxhia, kanë qenë nga e njëjta zonë, ajo e Pukës. Të njëjtat burime thanë për “Shqiptarja.com” se njëri nga të arrestuarit Altin Ndoci, rezulton të ketë lidhje shoqërore me Arben Muçon, pukjanin e arrestuar në 2018 në qytetin e Fierit, për tentativën e grabitjes me armë të familjes së Minella Muçit dhe tentativën e vrasjes së punonjësve të policisë në Fier.

Tashmë Altin Ndoci po verifikohet nga policia për pozicionin e tij në këtë ngjarje, ku grabitja dështoi vetëm falë ndërhyrjes së shpejtë të policisë së Fierit. Gjatë shkëmbimit të zjarrit me armë, mbeti i vrarë Xhuljan Sollaku 20 vjeç ndërsa shoku i Altin Ndocit, Arben Muço, u plagos dhe u arrestua më pas nga policia. Personat e tjerë që ishin me ta atë natë Marsi 2018 u larguar me shpejtësi, duke mos u arrestuar sot e kësaj ditë nga policia.

/b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Frika nga varianti Delta, a është momenti i vaksinimit me detyrim për kategori të caktuara të popullatës ?

Komento

Komente

 • Gentjani: 03/05/2020 09:39

  Po duket ai me koken si qen stani njeri i trash ne halee ka per ti shku shpirti me kto vrasje se i kan mar jeten cunave te rinj.. Te tregoj te tjeret tja drejtoj drejtesis te ket drejtesi per ata qe i moren jeten se dikuah ka len grua me femij te vegjel.

  Përgjigju
 • Boyks: 03/05/2020 06:28

  Shume dobesi me vra shokun e tash nburg nja 50 vjet qa bere vrave vete familje gjith fisi

  Përgjigju
  • Tarasi: 04/05/2020 00:03

   Vk malok esapi te pa bes Dhe pabuksa

 • Labi: 02/05/2020 21:46

  Per at mirditorin me te vogla: o Robi po dukesh qe te gjitha ato qe po te nxjerr goja ti ka bo Sala prandaj je kaq i irrituar. Te paska len me pasoja dhe krejt Tropoja

  Përgjigju
 • Ibrahimi Artan: 02/05/2020 18:58

  e ku e late trima per i thes bezhdile vritet tjetri po ku ke me shku ti vete more se e njollose fare fis

  Përgjigju
 • Mirdite: 02/05/2020 11:08

  Kto jane nga i njejti fshat me Sali kriminelin njerz te pa bese . Gjyshi i sali kriminelit e dogji Priftin ne shpi , Ky vrau shoket ne pa besllik . Ska ma turp per familjen qe e kan rritur . Turpi as kujte si ka ardhur ne gomare pore si kryre. Pastaj problemi i droges asht tjeter .Mos dalte nga burgu kurr

  Përgjigju
  • Koli: 03/05/2020 00:04

   O buonxhorno ça kastravecin thu re o viktim se varret ne tropoj jane mush plot kos bo kot si heker o lamash prej mishi je dhe ti o qyfyr

  • mirdite: 02/05/2020 12:55

   O fisvdekqir po ku npidht nons tate e sheh gjysin e sali berisht si ska dal njet tropojan i pa bes mor ta qifsha familjen nzemer mor pidhmashkull ku npidhtmotres e ke ngju a fjal per tropojant e ki qifshin edhe vorret po ti pidhuc a e din qe dhe nshpi vijn ta qin nonen motren edhe grun e familjen nsy tat e sfol dot kta pra jan tropojant

  • Besnik Cani: 02/05/2020 11:55

   ore zoteri Sala eshte nga Tropoja dhe jo nga Puka edhe cfar faji ka Sala kush po qeverise vendin ne kohen e Sales tegjitha bandat i shkaterroj nga jugu ne veri kurse ky i gjati i nxori nga burgu dhe ju dha poste ne qeveri atyre qe e ndihmuan me ble voten e ne 2013

 • Trapi: 02/05/2020 02:34

  Shkoni te gjithe ne Puke nga keni ardhur

  Përgjigju
 • Trnakop Kacija: 01/05/2020 20:49

  Nuk e di pse RENEA nuk i eliminon gjate arrestimit - ka hapsire sa te duash e menyra pa fund - dhe i bindur jam se kush nuk rrun trapin per kesi kriminela. Eliminimi i tyre eshte gjeja me e mire per familjen e tyre se pari, per familjet e viktimave, por edhe per shoqerine ne pergjithesi.

  Përgjigju
  • Drenica: 02/05/2020 19:11

   Shumë koment me vend.

  • Të ta ngop Kacija: 02/05/2020 01:10

   Gjynahe qe s je ti komandant i Reneas !

 • Tigri: 01/05/2020 19:32

  Kafke druvari...moster e lindur... arsyeja pse jane here vrases dhe kriminele e ka burimin tek mungesa e familjes, mos edukimi, varferia dhe grupet e rrugaceve ku keto perfshihem qe femije

  Përgjigju
  • Erik: 02/05/2020 09:53

   Mungesa e nje drejtesie te pakorruptuar them une eshte baza e pjeses me te madhe te krimeve ne vend. Nese drejtesia do jepte vendime te merituara dhe keta ndyresira nuk do dilnin nga burgu ne kohe te shkurter, do mendoheshin mire per te perseritur krimin, por do beheshin shembull edhe per te tjeret pjese e grupit shoqeror qe i perkasin. Ky bastardi eshte arrestuar ne vitin 2015 per vjedhjen e 10 makinave brenda 1 muaji ne zonen e Yzberishit dhe me sa duket eshte denuar me pak se 4 vjet, derisa te dali skeda e plote e tij kriminale.

  • Ata: 02/05/2020 03:17

   Tigri jo mungesa e familjes nuk thua dot, nuk fajeson dot prinderit e shkrete qe mezi i kane rritur ne fukarallekun e madh ne shqiperi. Mos harro ate fjalen ca ta ben femija sta ben as perendia. Por mungesa e edukimit ne shkolla dhe varferia patjeter qe jane shkaktar pse keta kthehen ne kriminela. JANE rritur neper rruge duke u shoqeruar me kriminele dhe ashtu u duket se eshte normalja. Se kuptojne qe shkojne drejt veteshkaterrimit.

  • Per tigrin: 02/05/2020 00:58

   hahahah sa kam qesh kafk druvari hahah lot. Gjith nji konstrukt kane si shpellare

 • Hahaha Trimat e Pukes. !: 01/05/2020 18:29

  Jane ritur me heren e Bajgave te lopeve dhe te Derrave. ! prandaj kalojne keto kafshe ne Krime....

  Përgjigju
  • Drejt: 02/05/2020 15:29

   Puke,pse erdhen ?

  • Uku: 02/05/2020 12:55

   Pse nuk ta mushin menjen pukjant ty×

Lajmi i fundit

John

‘Faleminderit që na bëtë të ndihemi si pjesë e familjes suaj’, Dukagjin Lipa tregon eksperiencën unike nga mbrëmja në Pallatin e Brigadave