PS bojkot Komisionit Hetimor për 'Shëndetësinë', Koçi: Kryetarja po sillet si komandante! Duan të bëjnë shfaqje teatrale

PS bojkot Komisionit Hetimor për 'Shëndetësinë', Koçi: Kryetarja po sillet si komandante! Duan të bëjnë shfaqje teatrale

1657209895_1657209748Screenshot3.jpg

Partia Socialiste nuk ka marrë pjesë 3 herë radhazi në mbledhjet për komisionin hetimor për Shëndetësinë. Deputeti i partisë Socialiste, Petro Koçi i ka cilësuar si shfaqje teatrale qëndrimet e kryetares së Komisionit Hetimor Albana Vokshi te ‘Shëndetësia’ për sterilizimin dhe Check up. Sipas Koçit, Albana Vokshi po sillet në mungesë respekti ndaj anëtarëve të komisionit.

‘Kryetarja vazhdon të mendojë se është komandante dhe kryetarja e Kuvendit e thërret seancën pasi e organizon konferencën e kryetarëve. Ajo është e detyruar në mazë të praktikës dhe kulturës parlamentare të koordinojë me kryesinë e komisionit.

Nuk ka mungesë vullneti por respekti për anëtarët e komisionit,. Ka mungesë respekti nga ane e kryetares për kryesinë e këtij komisioni duhet të kthejë rrugë dhe mos të vazhdojë me këtë mënyrë. Duan të bëjnë shfaqjeje teatrale politike,. Asnjë nuk është në konflikt interesi. Deklarata e konfliktit të interesit nuk nënshkruhet sepse kërkon një palë apo një palë tjetër politike por nëse duhet të nënshkruhet gjithmonë nëse e kërkon ligji.’- tha Koçi.


Lajmi kryesor:

Mandati i Xhaçkës nuk shkon në Kushtetuese, PS rrëzon kërkesën e opozitës! Deputetja: Bashkëshorti im vetëm investitor i asistuar, jo strategjik


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    ‘Rasti Qefalia’, a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Britania ndryshon ligjin, i jep përparësi kërkesave për azil nga shqiptarët

Britania ndryshon ligjin, i jep përparësi kërkesave për azil nga shqiptarët