Pse SHBA e shpalli sot qeverinë e Kosovës si anti-amerikane?

SHBA sapo pezulloi 200 milion euro investime në Kosovë.

Kosova rreshtohet tek ato pak shtete anti-amerikane që SHBA vendos sanksione si Kuba, Koreja e Veriur apo Irani.

Amerika nuk ndëshkoi popullin pro amrikan por qeverinë e votuar prej tyre

Sot mediat duhet të buçisnin për këtë dramë dhe këtë turp kombëtar.

Historia do kryqzoj ata që mos-mirnjohejnen e institucionalizuan në emër të popullit dhe pushtetit.

A ja vlen të humbim aleatin shekullor për hir të taksës me Serbinë!

Dje kishim një mik. Sot zyrtarisht e kemi armik

Kosova sot ka dy zgjidhje:

1- Të shkojë në zgjedhje të parakohshme, ose

2- Të vazhdojë e izoluar dhe të rrezikojë tërheqjen e njohejes pavarsisë nga SHBA.

Nuk ja vlen të humbasim SHBA-n për një taksë duke pas parasysh edhe fundin e Ramush Haradinajt për këtë histori.

Pas humbjes së aleancës me SHBA, do na largohen Gjermania, Anglia, Franca etj.  Apokalips në tokat shqiptare!

I mbetet shqiptarve të dalin në shesh dhe ta vendosin sa nuk është vonë

d.ba./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Gjyqtarë e prokurorë në 'sitë', a jeni dakort me rezultatet e deritanishme të procesit të vettingut?

Komento

Komente

 • Konjak: 10/03/2020 17:26

  Kosova ,antiamerikan !! cudi! .SHBA-te paskan shpallur Kosoven "antiamerikan" !.Te shpallesh qeverine e kosoves antiamerikan ,dote thot te shpallesh popullin e kosoves te pa deshiruar ;populli e zgjodhi (votoi)qeverine .C'do gje ben vaki .Mos kemi te bejme me ndonje lajthitie te z Spahiu ?!.A thua se ,ne kete rast do te ket zhvillime te efektit -domino-,edhe nga shtetet evropiane .Nuk mund te besohet se mbas asaj pune kolosale te bere nga SHBA dhe evropa ,kosova te rikthehet aty ku ka qen .Nuk e besoj qe politikat e shteteve te fuqishme ,te bien ne nivelet qesharake ,ashtu sic mendojne shume nga sera jone .Sigurisht ,gjat levrimit te problemeve shteterore ,do kete edhe perplasie e ndonje keqkuptim ;por ketu luhen politika madhore e jo lojera fjalesh .Nuk duhet te propagandojme fatalitetin ,vetem per tu dukur se edhe ne ,-dim dicka- .Duhet te jemi te vetedijshem dhe te matur ,se edhe duke perhapur thashethemnaja ,dotethot te shkaterrojme edhe ato qe kemi arritur .Kur nje gje nuk e dim mire ,duhet me pa tjeter te heshtim . Faleminderit .

  Përgjigju
 • spy story: 09/03/2020 22:28

  ahh. kete i pasken thne ketij?!

  Përgjigju
 • Av. Lefter Pagrija, SHBA.: 09/03/2020 22:19

  Ramushi dhe Albini, por disi i "maskuar" dhe Isa i LDK me Dr. Bukoshin pas koke janë prej kohësh anti-Amerikan. Janë një dyzinë figurash filo Sllave sot në Qeverisje e Parlament në Kosovë, prandaj SHBA ja preu "Biletën". Tani fillon tatëpjeta pa shpëtim e Kosovës. BE ska bythë të ndreq gjë, se është as mish e as peshk për vete. Mjerë populli i Kosovës çfarë gabimi të jashtëzakonshëm bëri me Albinin, Ramushi dhe Isën...

  Përgjigju
 • O tej: 09/03/2020 21:19

  Ky Albini a eshte suxhuk Kosove?

  Përgjigju
  • suxhuku ka marke...ky jo: 09/03/2020 22:27

   me keq×

Lajmi i fundit

John

Një ‘Pesë qershor Plus’ që përfaqëson të gjitha palët