'Pse t'i biem grekut'/ Duma- Ramës: Përse duhet një qeveri që nuk merr përgjegjësi për situata të tilla?

'Pse t'i biem grekut'/ Duma- Ramës: Përse duhet një qeveri që nuk merr përgjegjësi për situata të tilla?

Ish- deputetja e PD-së, Grida Duma

TIRANË- Përgjigja për deklaratën e kryeministri Edi Rama nga opozita, vjen nga ish- deputetja e PD-së, Grida Duma. Ajo akuzon se qytetarët në Kakavijë janë lënë të braktisur, nga një qeveri dhe një kryeminisrtër që po përpiqet që të marrë benefitet e fundit të pushtetit në ikje. Ajo e mbyll deklaratën e saj me një pyetje, ku thotë se "përse duhet një qeveri që nuk merr përgjegjësi për situata të tilla.

"Sot kryeministri i vendit u përpoq t'i japë orë edukate morale shqiptarëve që vuajnë në lëkurë çfarë do të thotë të jesh pa shtet, pa mbrojtje, të trajtuar si gjedhë sepse më së paku janë braktisur.

Tetë vjet ky njeri që e quan veten kryeministër bën gjueti ku të gjejë fajtorin jashtë, kur nuk e gjen fillon orën e edukatës morale, lëndë që e mëson autodidakt duke bërë prova me durimin e shqiptarëve.

Shqiptarët paguajnë taksë për t'u shërbyer, askund nuk ka lënie në mëshirë të natyrës, as bullgarët as francezët me të cilët guxon t'i krahasojë duke tallur hallin e tyre që po kthehen me shpejtësi në Greqi për të punuar e për të mbajtur edhe familjet në Shqipërinë që e vjel po ky.  Ky që e ka lëshuar qeverisjen dhe qeverinë, merr vetëm benefitet e fundit të pushtetit, me PPP, tendera, konçensione dhe privatizim të Shqipërisë! Katër ditë të lënë në rrugë, as dinë pse të kthehen, as nëse duhet të rrinë, ikin e vijnë në sakrificë, vuajtje dhe pasiguri mijëra e mijëra shqiptarë.

Askund si në Shqipëri papërgjegjshmëria dhe braktisja nuk ndodh si me qeverinë e Ramës, as të ikin nuk munden me dinjitet.  Për çfarë duhet qeveria nëse nuk ka përgjegjësi dhe nuk merr përsipër asnjë zgjidhje në situata të tilla? Nuk duhet", shkruan Duma.

Kjo vjen si një përgjigje, për shkrimin e bërë nga kryeministri Edi Rama, i cili tha se në këtë situatë nuk kanë faj autoritet shqiptare, por as ato greke.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Kurvari: 19/08/2020 00:47

  JO GRIDA SUMA,,, PO GRIDA SUPERKURVA THUAJ ,,QE S'KA LENE HAJDAR PA THYER E SHTREMBERUAR....e njeh i gjithe durresi kete buce...

  Përgjigju
 • GRIDA SUMA: 17/08/2020 07:28

  O GRIDA SUMA PO HIK MOJ XHAN SE SKE TI TË DREJT MORALE TË FLASËSH TI PËR POLITIK. SE TI SKE MORAL PËR VETEN TËNDE TI SHKATROVE FAMILJEN TËNDE PËR BABALE EDEPSËZ SALINJANIN ÇUNIN E SHEGËS NË HAURIN E LOPËS. PRANDAJ TI PO TA KUPTOSH JE KART E DJEGUR.

  Përgjigju
 • tani: 16/08/2020 20:07

  Detyra e juaj si parlamentare eshte:te mesoni popullin te respektoj urdheresat e ligjet e shtetit tend por edhe te shteteve tjera.Mos respektimi i ketyre urdheresave apo ligjeve te shtetit tend apo te shteteve tjera krijon situata te tilla te neveriteshme e te rrezikeshme.Asnje qeveri apo shtet ne bote nuk mund ta detyroj nje shtet tjeter te mos zbatoj ligjet e urdheresat e qeverve e vecanti ato qe lidhen me luften kunder infeksionit me korona virus.E aq me pak shqiptaret te mesuar sistematikisht te thyejne ligjet e shtetit apo te qeveris SI "trima" e sapo te kalojne Kakavijen ato "trima" kthehen ne te trima te dhjere e pa as me te voglin personalitet e tregojne "trimerin" ne nevojtoren e me te afert

  Përgjigju
 • Tirona: 16/08/2020 18:22

  Ti mdukesh se nuk je pjelle e nje Tironsi, Ti je vetem nje shushunje e vogel e zhytur ne mocalin e qelbur andej nga fundi i Lanes....

  Përgjigju
 • Tosi: 16/08/2020 17:50

  Tabakhone moj tabakhone Jemi ne radhe ne kufi qysh mbrome Moj neperka e partise Mos ja qaj hallin qeverise Sepse helmi nga goja jote Ska c'ti beje asgje kesaj bote Ti je mesuar duke shpifur Helmin lire je duke shitur Por ky popull te njeh mire Ty nga lista te ka fshire, Baba jot hajdut Tirone Dere me dere neper mejhone A e sheh se c'ka na bone.

  Përgjigju
  • Une: 16/08/2020 22:08

   Pergjigja me e pershtatshme qe kam lexuar ne vite. Bravo

 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Reforma ekonomike, protesta të dhunshme në Argjentinë! Policia gaz lotsjellës, dhjetëra të plagosur

Reforma ekonomike, protesta të dhunshme në Argjentinë! Policia gaz lotsjellës, dhjetëra të plagosur