Publikohen formacionet zyrtare, surprizë në 11 shen e hedhur në fushë nga Panucci

Publikohen formacionet zyrtare, surprizë në 11 shen e hedhur në fushë nga Panucci

Në prag sfidën me Turqinë trajneri i kombëtares Christian Panucci ka befasuar jo pak me formacionin titullar. Në ndeshjen e parë eliminatore të "Euro 2020" italiani ka zgjedhur të zbresë në fushë me skemën 3-5-2, ku në majë të sulmit nuk do të jetë Armando Sadiku, por Bekim Balaj.

Këtërkëndorin e portës do të mbrojë Berisha, ndërsa para tij do të qëndrojnë Gjimshiti, Veseli dhe Ismajlaj.  Në të majtë të mesfushës do të jetë Hysaj, ndërsa në të djathtë Ivan Balliu, i cili ka fituar balotazhin me Naser Alijin.

Në qendër të mesfushës është rikthyer 'pitbulli' Abrashi, i cili do të mbeshtet nga Xhaka dhe Memushaj, ndërkohë që Uzuni do të mbështesë Balajn e vetëm në sulm.

Sa i takon Turqisë trajneri Gynesh nuk është kursyer duke hedhur në sulm që në fillim treshen e frikshme Calhanoglu, Burak Ilmaz dhe Cenk Tosun.

Formacionet zyrtare

Shqipëria: Berisha, Hysaj, Veseli, Gjimshiti, Balliu, Ismajli, Xhaka, Memushaj, Abrashi, Uzuni, Balaj. Trajner: Kristian Panuçi

Turqia: Gunok, Ali Kaldirim, Emre, Jokuslu, Gonul, Tosun, Çalhanoglu, Tekdemir, Demiral, Burak Jilmaz, Ajha. Trajner: Senol Gunesh


Lajmi kryesor:

Shqipëria i nis me humbje eliminatoret, Turqia fiton pastër në "Loro Boriçi"


Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Konferenca e Selanikut/ Shqetësim për rritjen e dezinformimit në Ballkanin Perëndimor

Konferenca e Selanikut/ Shqetësim për rritjen e dezinformimit në Ballkanin Perëndimor