Qarkullonte me makinë të blinduar në Lezhë, policia i gjen të riut armë dhe municione në sedilje, arrestohet 23-vjeçari

Policia e Lezhës ka vënë në pranga një 23-vjeçar, pasi është kapur duke qarkulluar me një automjet të blinduar dhe armë zjarri.

Autori është identifikuar si Kevin Vuthaj, banues në Fushë Kuqe, Kurbin.

Gjatë kontrollit të ushtruar në automjetin tip "Benz", në sendiljen e pasme, brenda një çante dore, shërbimet Policisë kanë gjetur një armë zjarri pistoletë dhe një sasi municioni luftarak, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale, së bashku me automjetin.

Materialet hetimore u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Lezhë, për veprime të mëtejshme, për veprën penale "Armëmbajtja pa leje".

J.GJ./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Hasta el fuego: 17/03/2022 12:58

  Si ka munsi qe arrestojn ushtart e visit dhe i bllokojn makinen,a asht thjesht show qe po bajn diqka apo thjesht asht merzit dhe drejtori i qarkut me ket monotoni dhe do me marr naj lek ma shum ose me hek qafe,visoooo po te presin degt visoooo po prit bileten e shko ne dubai mos rri gjith kohes ke arberia.

  Përgjigju
  • Kapo kapllani: 17/03/2022 20:27

   O hasta hasta o servil shif se po te q..robt e shpis ty se ka zona jon as visi as kerkush se ka ngrit kaptinen se i kena dhan provat me koh ne qe si bim ne qaf kuj po kush merret me ne è ka venin ke gropa gelqeres.

  • Hasta hasta: 17/03/2022 19:20

   Hasta hiqja degen nga p… motres.leje visin ne pun te vet.se ai e pret bileten per dubai.po ty ta pret per ne pi…sateme..zhuls,shurr.po ju vjen pas qafe.thjesht ceshtje kohe.

 • Lezha: 17/03/2022 09:39

  Makina e blindume e vis martinit 4 fenersh zi 420 benzinee Nje nder to se ka nja 10 te blindume Bashk me ushtart qe levizin laç - Lezhe

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  I kishte mbetur 1 vit e 8 muaj burg, gjykata liron Tahirin, si e vlerësoni×

Lajmi i fundit

Zyrtare/ Fitoi 4 trofe në tre vite, sulmuesi largohet nga Teuta! Tre 'firo' për durrsakët

Zyrtare/ Fitoi 4 trofe në tre vite, sulmuesi largohet nga Teuta! Tre 'firo' për durrsakët