Qefalia: Veliaj ka mbajtur premtimet! Autobusë falas? Nuk realizohet! Karaj: Alibeaj gaboi që s’nxori kandidat në 61 Bashki

TIRANË- Deputeti Partisë Socialiste, Xhemal Qefalia e ka cilësuar premtimin e Belind Këlliçit për autobusë falas, si të parealizueshëm. Në emisionin ‘Studio Live’ në Report Tv me gazetarin Arbër Hitaj, Qefalia tha se Erion Veliaj gjatë drejtimit të tij në Bashkinë e Tiranës i ka mbajtur shumicën e premtimeve që ka bërë. 

“Ne jemi serioz në të gjithë fushatën tonë, pavarësisht kandidatëve, s’mund të konsiderohet një garë e lehtë, ne shkojmë duke shpalosur çfarë është bërë dhe çfarë do bëhet. Me ato ç’kemi premtuar, pjesa më e madhe është realizuar. I vlerësojmë kundërshtarët,  Veliaj është më afër fitores,. Ndryshimi i Tiranës është i prekshëm, edhe në kohën e komunizmit autobusi ishte 3 lekë, thonë një gjë që nuk realizohet. Do jemi këtu për të thënë se sa e thellë ishte fitorja në Tiranë”, tha Qefalia.

Analisti Leonard Karaj u shpreh se Tirana nuk ka nevojë për një kandidat që mendon problemet e qytetit dhe jo për karrierën e tij politike. E ndërsa ndalur te kandidimi i Roland Bejkos nga PD-ja zyrtare, Karaj tha se ka gabuar.

“Duam një kandidat që bën problemet e qytetit, jo që mendon për karrierën e tij politike. PD ose do duhej të futemi e 61 kandidatë dhe të krijonte një mendim politik brenda së djathtës, gafë e madhe politike, s’e kam me Roland Bejkon”, tha Karaj.

Në Tiranë kandidojnë 6 kandidatë, Arlin Qori, Erion Veliaj, Belind Këlliçi, Roland Bejko, Marko Dajti dhe Lajla Përnaska. 

B.K./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Tre rrugë të tjerë me pagesë, qytetarët tarifë për të kaluar në Milot-Thumanë, Kashar-Lekaj dhe Lekaj-Fier! Ekonomia “pro” kredisë 100 mln euro për Vorë-Hani i Hotit

Tre rrugë të tjerë me pagesë, qytetarët tarifë për të kaluar në Milot-Thumanë, Kashar-Lekaj dhe Lekaj-Fier! Ekonomia “pro” kredisë 100 mln euro për Vorë-Hani i Hotit