E kapi pa autorizim dhe e gjobiti! Korçari qëllon me thikë në fytyrë policin

Autori dhe arma e krimit

Brenda 24 orëve shënohet ngjarja e dytë kriminale në qytetin e Korçës. Një efektiv policie është plagosur paraditen e sotme me thikë nga një 48-vjeçar. Polici i rendit i plagosur është Spartak Zotka. Ai nuk ishte në detyrë në momentin që u qëllua.

Zotka ishte duke ecur në pedonale në momentin që 48-vjeçari me inicialet I. F. i ka dalë përpara në befasi duke e qëlluar në fytyrë. Shkak i plagosjes sipas policisë është fakti se polici e kishte gjobitur qytetarin dy ditë më parë, pasi e kishte kapur duke lëvizur në këmbë pa autorizim. Në shenjë hakmarrje, 48-vjeçari tentoi ta vrasë duke e qëlluar me thikë në fytyrë.

Gjendja shëndetësore e policit paraqitet e mirë, ndërsa ndodhet nën kujdesin e mjekëve në spital. Autori është arrestuar nga policia, ndërsa i është sekuestruar edhe thika me të cilën qëlloi efektivin. Mbrëmjen e djeshme po në Korçë, fqinji vrau pas sherrit për dritën e shkallës një 67-vjeçar.

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Vlore: 25/04/2020 08:39

  Shikojani surratine ç fshatarë eshte

  Përgjigju
 • Tutu: 24/04/2020 15:50

  Gjesti i denushem pi keta policet e sotem nuk kane lidhje fare me detyren qe duhet te kryejne... behen si cuba me pozicionin qe i jep ligji.. policet gjithmone kane qene dhe jane shites ambulant te ligjit... gjobit kembesorin se doli paleje... dilni te unaza e re te takoni nja 500 vete pa leje po nuk i gjobit njeri vetem i keshillon... gjoba duhet te vihet kur nuk ke maske ose nuk mban distancen e sigurise... po policet jane te gjithe fshatare dhe nuk kane haber nga qyteterimi..

  Përgjigju
 • Maliqi: 24/04/2020 14:43

  Tipike al’la shqiptarshe... ja tregoj une atij ((mua)) me gjobiti ai ... xaxaaa

  Përgjigju
 • Sssss: 24/04/2020 14:12

  Njerzit jan pa buk ky i ve dhe gjob normale q ashtu do reagoj

  Përgjigju
 • Kafsha: 24/04/2020 13:11

  Eshte fshatar ai qe vepron keshtu, jo qytetar!

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Rishfaqen nostalgjikët e diktatorit, a duhet bërë dekomunistizimi i shoqërisë shqiptare?×

Lajmi i fundit

John

Në orët e pasdite pritet të rikthehen kthjellimet, si parashikohet moti për sot