Qëllohet me plumb në kokë anëtari i grupit Wanger që ideoi simbolin 'Z'

Qëllohet me plumb në kokë anëtari i grupit Wanger që ideoi simbolin 'Z'

Mercenari i grupit Wanger, Igor Mangushev u qëllua në kokë në Ukrainën lindore, pasi ai pretendoi se kishte shpikur simbolin 'Z' dhe e kishte asimiluar atë me luftën në Ukrainë. Ish-agjenti i FSB-së dhe ish-kapiteni i ushtrisë ruse u transferua në spitalin Stakhanov me një plagë në kokë dhe imazhe që qarkulluan në mediat sociale që e tregonin atë të plagosur. Sipas analistëve, sulmi ndaj Mangushev është një paralajmërim drejtuar themeluesit dhe udhëheqësit të grupit Wagner, Yevgeniy Prigozhin .


Lajmi kryesor:

Lufta/ Zelensky gati të ndryshojë ministrin e Mbrojtjes! Kiev: Nuk do i përdorim raketat amerikane kundër Rusisë


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Deputetët katalanas kërkojnë njohjen e pavarësisë së Kosovës, Parlamenti i Spanjës do të diskutoj nesër nismën

Deputetët katalanas kërkojnë njohjen e pavarësisë së Kosovës, Parlamenti i Spanjës do të diskutoj nesër nismën