'Qëndroni të fortë!', skuadra e Milanit mesazh sensibilizues për tërmetet në Shqipëri

'Qëndroni të fortë!', skuadra e Milanit mesazh sensibilizues për tërmetet në Shqipëri

Foto nga pasojat e tërmeteve

1574772725_polici.jpg

Pas tërmetit të fuqishëm që goditi Shqipërinë, kanë ardhur reagime jo vetëm nga shtete të huaja që kanë sjellë forcat speciale në vendin tonë, por edhe nga klubi sportiv i Milanit.

Kjo ngjarje e rëndë për shqiptarët ka prekur edhe zemrat e lojtarëve të Milanit, të cilët kanë shkruar: “Në këto momente tragjike, mbështetja jonë është për vëllezërit dhe motrat shqiptare që u goditën nga tërmeti katastrofik. Qëndroni të fortë!”

Kujtojmë që në orën 03:35 të mëngjesit të sotëm vendi ynë u godit nga një tërmet i fuqishëm 6.4 ballë me intensitet të ndjeshmërisë 8 ballë, që zgjati deri në 30 sekonda.

Deri më tani raportohen 20 të vdekur në Thumanë, Durrës dhe Lezhë dhe janë rreth 600 të lënduar që kanë marrë trajtim në spital si pasojë e dëmtimeve nga lëkundjes e fuqishme sizmike të mëngjesit që vazhdojnë ende me goditje të njëpasnjëshme, por më të lehta.

Postimi i Milan


Lajmi kryesor:

Bota e futbollit solidarizohet për fatkeqësinë në Shqipëri


  • Sondazhi i ditës:

    Policia ndaloi protestën e Berishës në Bulevard, si e vlerësoni vendimin?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Polonia arkivon tri pikët, Lewandowski shënon golin e parë në një Kupë Bote! Gafë e mbrojtjes

VIDEO/ Polonia arkivon tri pikët, Lewandowski shënon golin e parë në një Kupë Bote! Gafë e mbrojtjes