Qeveria e deputetët e PS hoqën dorë nga 50% e pagës, Murrizi: S'jam fare dakord, për lekët e mia vendos vetë

Deputeti demokrat Myslym Murrizi

TIRANE-Deputeti demokrat Myslym Murrizi nuk pranon që të heqë dorë nga gjysma e pagës për ta vënë në dispozicion të buxhetit të shtetit për nevojat nga situata që ka krijuar COVID-19 në Shqipëri. Ai shprehet se nuk është dakord, pasi jo të gjithë janë përfitues tenderash dhe jo të gjithë i kanë të gjithë pjesëtarët e familjeve drejtorë në çdo cep të administratës duke sulmuar indirekt shumicën.

"Nuk jam fare dakort per pagen se nuk jemi te gjithe perfitues tenderash dhe jo te gjithe i kemi te gjithe pjestaret e familjeve drejtora ne çdo cep te administrates ku ka per te vjedhur e rroga te majme. Me parat qe me takojne mua e di une se ke duhet te ndihmoj se nuk jam soj sez pa njerez te aferm miq e shoke qe ne kete kohe kane nevonje per buk.

Pallavrat se shpetohen Shqiptaret me gjysem page te deputeteve jane gjelle bajate per mua. 122 deputet dhe 5 ministra jo deputet nga 400 euro gjysma e pages bejne gjithsej 50 mij euro. Pse kjo e zgjidh kete situate???? A ka mundesi te mos na hapni barkun me nisma revolucionare??" shkruan ai. Pak ditë më parë kundër doli edhe deputeti Lefter Maliqi. Dje, pas kryeministrit Edi Rama dhe ministrave, edhe deputetët e PS hoqën dorë vullnetarisht nga gjysma e rrogës për ta dërguar për luftën ndaj COVID-19.

d.ba./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhej të hiqeshin kufizimet në zonat e kuqe dhe të hapej edhe fundjava?

Komento

Komente

 • Ibn Ibrahim: 03/04/2020 09:15

  I habitshem ky lloj specimeni ,kur ben si musliman i mire e fal ndonje pjate pilaf per iftar ...katundar dhe hipokrit thjesh me te hap barkun

  Përgjigju
 • Vlora: 03/04/2020 07:54

  Fshatari Murriz kurrizi

  Përgjigju
  • roma: 03/04/2020 14:02

   O vlora prandaje i do leket ai se eshte fshatare dhe ka te drejte 90 per qinde e deputetetve socialiste kane na tre biznese dhe toka te mbjella me dro..DHE BRAVO I QOFTE QE DELE HAPURE ESHTE BURE ME KOQE EDHE SE ESHTE FSHATARE ,qe nuk e di kushe eshte as nuk e njohe kam 30 vjete ne emigrazion.

 • Parate e popullit .: 03/04/2020 07:30

  S’jane tendet, jane te popullit , se nuk po i bie kazmes, apo mendon se kontributi juaj mendor eshte me i rendesishem se kazma ! Po ky sikur e mban veten per te kamur, me pasuri te vene me djersen e b......it !

  Përgjigju
 • robi: 03/04/2020 06:48

  Vetem rrogen e sharebajges se leshitlikes Nora bythderres mos e ulni se do merzitet dhe si gjitholloge qe eshte nuk do jape me udhezime per ministrine e arsimit nga ekrani i tv report.

  Përgjigju
 • Iris: 03/04/2020 02:34

  Vendimi per pagen eshte personal ,po keshtu dhe arsyet pse merret ky vendim,por te pakten z.Murizi mos u shpreh publikisht!Mendo per reputacionin dhe karrieren ,cdo mendojne njerezit per ju!?

  Përgjigju
 • meri: 03/04/2020 00:36

  Si nuk te vjen TURP...more shpirt zi,si mund te thot nji parlamentar qe,une do te ndihmoje njerxit e mi...Po ata njerze qe nuk kan te aferm parlamentar ,kush do ti ndihmoje..?Merni shembull more qorra nga populli Italian,te gjithe sipas mundesis po ndihmojne Sistemin Shendetesor,Mbrojtejen civile e Kryqin e kuq.Je nji person qe meriton vetem urrejtje...

  Përgjigju
 • ske faj: 02/04/2020 21:45

  Kujtove se po perfitoje nga lufta e te medhenjve.. Meri dhe keto leke se kur te vi basha do dalesh jasht

  Përgjigju
 • redi: 02/04/2020 20:28

  Mire e ke Murruz mos e jep gjysmen e rriges por kerkoji qeverise dhe nje page me teper per situaten! Mbaje Murriz se nuk ka ngel njeri per parat e tya.Mjafton deklarata qe tregon se kush je .Nuk e prisha sidomos nga ty

  Përgjigju
 • Kafsha: 02/04/2020 20:21

  Dmth rrogat e plerave te parlamentit në nje muaj janë gati 100 mijë euro= 1 miljon euro në vit. Llaftari 1 milion euro për asgje

  Përgjigju
 • dritan: 02/04/2020 20:10

  per te qeshur??? eshte per te qare per keta lloj deputetesh... vete i kemi votuar.. mire na i bejne..

  Përgjigju
 • Cubi: 02/04/2020 20:03

  Gjynah i shkreti,sa keq nuk ka i shkreti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Keta te shqupit Jan per tu qer hallin!!!!!!!!!!! Se te shretet kan rreth 30 vjet qe vetem rjepin dhe vjedhin ca te munden dhe sot i pa fytyri ngre zerin per te ndihmuar ndonje fukara. Ishalla i kap ky i flamosuri virus dhe shpelahet sadopak shqiperia e gjor.

  Përgjigju
 • Haha: 02/04/2020 19:32

  Gallate parlamentare

  Përgjigju
 • Populli: 02/04/2020 18:57

  Shum dakort jam dhe un me ty se ty ska per te ren me rasti tjesh deputet i ktij parlamenti,te ra fati rastesisht kshuqe shfrytezoje ket rast se ste bie me funderrine politike

  Përgjigju
  • Loran shehu: 02/04/2020 19:56

   O ti me popullin ky ka qen deputet e ne 97 en prandaj kur sja ke iden mos llap kot dhe sa per pagen e vet vendos vet cdo njeri×

Lajmi i fundit

John

Rama thumbon opozitën: Rreziku i virusit është real, jo revolucion imagjinar me karakatinën e teatrit (VIDEO)