Qeveria miraton marrëveshjen me Ukrainën, familjarët e misioneve diplomatike mund të punësohen në Shqipëri

Qeveria miraton marrëveshjen me Ukrainën, familjarët e misioneve diplomatike mund të punësohen në Shqipëri

Anëtarët e familjeve të zyrtarëve të misioneve diplomatike dhe posteve konsullore të Ukrainës mund të punësohen në Shqipëri.

Këshilli i Ministrave miratoi sot marrëveshjen me qeverinë e Ukrainës.

“Me propozimin e ministrit për Evropën dhe Punët e Jashtme, Këshilli i Ministrave vendosi miratimin e marrëveshjes, ndërmjet Këshillit të Ministrave të Republikës së Shqipërisë dhe Kabinetit të Ministrave të Ukrainës, për punësimin fitimprurës të anëtarëve të familjes së anëtarëve të misioneve diplomatike ose posteve konsullore”, thuhet në vendimin e qeverisë.

B.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Iris: 11/04/2024 01:48

    Nisme e shkelqyer! Do te ishte mire t'a shtrinit dhe per refugjatet e thjeshte ukrainas e afgane,jo vetem per familjet e zyrave perfaqesuese.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?×

Lajmi i fundit

Potami i Himarës i 'pushtuar' nga buburrecët, institucionet pa zgjidhje! Kumbaro: S’kanë zbritur luanët nga mali

Potami i Himarës i 'pushtuar' nga buburrecët, institucionet pa zgjidhje! Kumbaro: S’kanë zbritur luanët nga mali