Ekzekutohen në Fushë-Krujë 3 anëtarët e grupit të Ervis Martinajt, hakmarrje mes grupeve kriminale! 60 plumba makinës së viktimave, 2 u dogjën brenda (VIDEO)

FUSHË-KRUJË- Tre persona u ekzekutuan në mbikalimin e Fushë –Krujës mesditën e së dielës (17 korrik) gjatë një atentati të mirëorganizuar. 30 vjeçari Diklen Vata dhe 22-vjeçari Brilant Martinaj, kushërinj, si dhe shoku i tyre Besmir Hoxha, të tre nga Kurbini, po udhëtonin me një mjet Volkswagen Passat nga Fushë-Kruja në drejtim të Laçit, kur rreth orës 14:00 nga një makinë tjetër po Volkswagen u qëlluan me breshëri automatiku. Sipas të dhënave të marra në vendin e ngjarjes, por edhe sipas burimeve policore, besohet se ndaj tyre u derdhën rreth 60 plumba nga 3 persona që i dolën mjetit të viktimave përballë, ndërsa një i katërt drejtonte makinën e autorëve.

Viktimat e ishin me precedent kriminal në fushën e krimeve ndaj personit, pjesëtarë te grupit kriminal të Ervis Martinajt. Brilant Martinaj, 23 vjeç, banues në Fushë-Kuqe, ishte me precedent kriminal i dyshuar për veprën penale 'Vrasja me paramendim e kryer në bashkëpunim' dhe 'armëmbajtja pa leje'. Diklen Vata, 30 vjeç, njihej si person me precedent penal, kishte lidhje të afërt shoqërore me Brilant Martinajt dhe ishte pjesëtar i grupit kriminal të Ervis Martinajt. Besmir Hoxha, 34 vjeç, nga Fushë-Kuqe, kishte lidhje të afërt shoqërore me Brilant Martinajt dhe ishte pjesëtar i grupit kriminal të Ervis Martinajt.

Diklen Vata mundi të dalë nga makina, por autorët që ishin ende në vendngjarje janë kthyer dhe kanë qëlluar ndaj tij me një tjetër breshëri, duke u siguruar që 30 vjeçari të mos mbijetonte e duke e lënë të vdekur në mes të rrugës. Dy të tjerët, Hoxha dhe Martinaj mbetën të bllokuar brenda mjetit që shpërtheu në flakë, duke djegur plotësisht trupat e tyre. Ende nuk ka të dhëna të sakta nga se u shkaktua zjarri në mjetin e viktimave.

Policisë iu deshën më shumë se dy orë për të bërë verifikimet në vendin e ngjarjes dhe për të bërë identifikimin e viktimave për shkak të djegies së plotë të trupave. Trupat e 3 viktimave u larguan nga vendngjarja me një autoambulancë, rreth 3 orë pas atentatit, për t’u dërguar në morgun e Tiranës ku do të kryhet ekspertiza mjeko-ligjore.

Mjeti Volksagen Passat, i cili dyshohet se u përdor nga 3 autorët u gjet i djegur në fshatin Larushk, shumë pranë Fushë-Krujës, ndërsa brenda tij u gjetën 1 armë automatike MP5 dhe 2 kallashnikovë. Targa e mjetit rezulton e vjedhur. Policia ngriti grupe kontrolli në të gjithë zonën, ndërsa për hetime në vendngjarje mbërritën drejtuesit më të lartë të policisë. 

Impakti i ngjarjes së rëndë në opinionin publik ka bërë që Drejtori i Përgjithshëm i Policisë Gledis Nano të mbledhë në një analizë krerët e policisë së Durrësit, të Komisariatit të Policisë Krujë,  dhe të Departamentit te Policisë Kriminale. Nano ka kërkuar që hetimet të jenë të shpejta dhe efektive. Nano ka kërkuar mbledhje të kamerave në një territor të gjerë, vijimin e krehjes se zonës me dronë dhe forca speciale, përdorimin e  kamerave termike që mundësojnë identifikimin personave që mund të qarkullojnë në gjatë natës pasi mund të jenë fshehur në zonën përreth, grumbullim informacioni në rrugë operative, shqyrtim i të gjitha pistave dhe autorëve te mundeshim. Ndërsa është ofruar 30 milionë lekë shpërblim për këdo që do të ofrojë informacion të vlefshëm për zbardhjen e vrasjes së trefishtë.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 23:10
Masakra me tre të vrarë në mbikalimin e Fushë-Krujës, policia ofron 3 mln lekë për çdo informacion për zbardhjen e vrasjes

1658067410_makinja.jpg

Policia e Shteti ka vënë në dispozicion për çdo informacion të vlefshëm që do çojë në zbardhjen e vrasjes 3 personave në Fushë-Krujë, 3 milionë lekë të rinj

‘Në kuadër të veprimeve që strukturat hetimore të Policisë së Shtetit po kryejnë në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Krujë dhe agjencitë e tjera të zbatimit të ligjit për zbardhjen e ngjarjes së ndodhur në Fushë Krujë  ku mbetën të vrarë me armë zjarri tre shtetas, si dhe në zbatim të detyrave të lëna nga Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Gledis Nano gjatë takimit me krerët e DVP Durrës e Tiranë dhe të Departamentit të Policisë Kriminale, për zbardhjen sa më parë të ngjarjes, grumbullimin e informacionit nga qytetarët apo dëshmitarët që mund të kenë parë ngjarjen apo kanë dijeni për autorët,  ju informojmë se:

Policia e Shtetit ka vënë menjëherë në dispozicion për çdo informacion të vlefshëm që do çojë në zbardhjen e ngjarjes, 3 milionë lekë të rinj. Cilido që ka informacion të vlefshëm ta dërgojë në numrin e telefonit 069 41 10 853, i cili ka të disponueshëm edhe aplikacionin ËhatsApp, duke ju garantuar anonimat të plotë dhe të sigurtë.

Policia e Shtetit fton qytetarët që të bashkëpunojnë me strukturat policore në interes të rritjes së parametrave të rendit e sigurisë dhe të parandalimit të ngjarjeve kriminale që cënojnë jetën dhe pronën e qytetarëve.’- njofton policia.

Ora 22:31
I gjithë ‘arsenali’ në ‘gjuetinë’ për vrasësit e Fushë-Krujës, dronë dhe forca speciale! Do të përdoren kamera termike

1658066725_fushe.jpg

Në takimin e sotëm me krerët e krerët e policisë së Durrësit, të Komisariatit të Policisë Krujë,  dhe të Departamentit te Policisë Kriminale. Nano ka kërkuar që hetimet të jenë të shpejta dhe efektive. Nano ka kërkuar mbledhje të kamerave në një territor të gjerë, vijimin e krehjes se zonës me dronë dhe forca speciale, përdorimin e  kamerave termike që mundësojnë identifikimin personave që mund të qarkullojnë në gjatë natës pasi mund të jenë fshehur në zonën përreth, grumbullim informacioni në rrugë operative, shqyrtim i të gjitha pistave dhe autorëve te mundeshim. 

Ora 22:09
Vrasja në Fushë-Krujë, Gledis Nano mbledh krerët e policisë së zonës: Të shoqërohen të gjithë të dyshuarit, zbardhje sa më parë të ngjarjes

1658088110_GLEDISNANO.jpg

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë Gledis Nano është duke zhvilluar në këto momente në Fushë Krujë një takim me krerët e policisë së Durrësit, të Komisariatit të Policisë Krujë,  dhe të Departamentit te Policisë Kriminale. Mësohet se Drejtor Nano ka kërkuar një analize të detajuar të fakteve  provave e rrethanave të ngjarjes, mbledhje te kamerave në një territor te gjere, vijimin e krehjes se zonës me dronë dhe forca speciale, përdorimin e  kamerave termike që mundësojnë identifikimin personave që mund të qarkullojnë në gjatë natës pasi mund të jenë fshehur në zonën përreth, grumbullim informacioni  ne rruge operative, shqyrtim i te gjitha pistave dhe autoreve te mundeshim.  Nano ka kërkuar qe kjo ngjarje të zbardhet sa me parë dhe të rritet forca parandaluese  duke shtuar kontrollet e befasishme  me shërbime te policisë kriminale  për te gjithë kontingjentet kriminale. Mësohet se Drejtor Nano ka kërkuar shoqërime te gjithë atyre personave qe mund te jene te dyshuar dhe te punohet me profesionalizëm  ne bashkëpunim me Prokurorinë. Te bashkëpunohet me agjencitë e tjera te zbatimit te ligjit , te grumbullohet çdo informacion i mundshëm sado i vlefshëm qoftë, të analizohet, jo vetëm për ketë ngjarje por qëllimi është  për të parandaluar në të ardhmen ngjarje të tilla kriminale.

Ora 17:33
Atentati në Fushë-Krujë, 4 dyshohet se ishin autorët

1658067410_makinja.jpg

4 mësohet se kanë qenë autorët   e përfshirë në atentatin e Fushë-Krujës që ndodhi mesditën e sotme. Fillimisht, u raportua se ishin 3 autorë. Dyshohet se kanë qenë 4 veta (autorë), ku tre kanë dalë nga mjeti dhe kanë qëlluar  para mjetit në drejtim të viktimave.

Ora 17:15
Shenja të plumbash në disa dhjetëra metra, Kallashnikovit nuk i shpëtoi as ndarësja e rrugës

 

Shenja plumbash në ndarësen e 2 korsive në aksin rrugor Fushë Krujë-Thumanë janë konstatuar në disa dhjetëra metra në vendin e ngjarjes, ku u ekzekutuan  Brilant Martinaj, Diklen Vata dhe Besmir Hoxha.

 

Ora 16:51
VIDEO/ Momenti kur largohen nga vendngjarja trupat e viktimave dhe skeleti i makinës së tyre

 

Në këto pamje shikoni momentin kur me ambulancë, e shoqëruar me forca të shumta policie, po transportohen për në morg trupa e viktimave të atentatit mafioz në Fushë-Krujë pasditen e sotme. Gjithashtu po zhvendoset nga vendngjarja edhe makina me të cilin ata po udhëtonin, e cila është djegur totalisht.  

Ora 16:37
Detaji tronditës, njëri prej viktimave doli nga makina i gjallë por autorët vijonin e qëllonin

1658064273_fushekruje.jpg

Në pak minuta tre të vrarë te Mbikalimi i Fushë-Krujës, në një zonë me lëvizje të shumta, shpesh herë me trafik tepër të ngarkuar. Diklen Vata, ishte i vetmi nga 3 viktimat i cili doli nga automjeti i gjallë por autorët kanë vazhduar ta qëllojnë deri sa u siguruan që edhe ai humbi jetën.

Ora 16:31
VIDEOLAJM/ Momenti kur mjeti i viktimave në Fushë Krujë shpërthen gjatë djegies

 

Në pamjet e siguruara nga Report Tv duket momenti kur makina e 3 viktimave, Diklen Vata, Brilant Martinaj dhe Besmir Hoxha ka shpërthyer. Dyshohet se në mjetin e viktimave tip Volkswagen mund të ketë pasur edhe armë zjarri çka shpjegon shpërthimin e makinës në vendin e ngjarjes.

Ora 16:19
VIDEO/ E shkrumbuar totalisht, ja pamjet e makinës së autorëve! Brenda iu gjet një armë kallashnikov

 

Pamjet që shikoni janë të makinës së autorëve të vrasjes së trefishtë sot në Fushë-Krujë. Automjeti tip Volkswagen Passat është i djegur tërësisht. Kujtojmë se policia njoftoi zyrtarisht se në automjet është gjetur një armë zjarri.

Ora 16:10
3 ishin vrasësit e masakrës në Fushë-Krujë, njëri shofer dhe 2 të tjerët qëlluan nga të gjitha anët

1658067025_fushekruje.jpg

Gazetari i Report Tv Arsen Rusta ka bërë me dije se autorët e vrasjes së trefishtë në Fushë-Krujë dyshohet se kanë qenë 3 persona, njëri prej tyre shofer dhe 2 të tjerët kanë dalë nbga makina dhe kanë qëlluar nga të gjitha anët.

Ora 16:07
U vra sot në atentatin e Fushë-Krujës, kush ishte Brilant Martinaj kushëriri i Ervis Martinaj dhe vrasja e efektivit Prela në Lezhë (FOTO)

1658066954_brilant570x3651.jpg

Një nga viktimat e atentatit në Fushë Krujë që ndodhi ditën e sotme, Brilant Martinaj ka qenë i dyshuar për vrasjen e Xhulio Prelës në Lezhë. Xhulio Prela efektivi i policisë është vrarë mbrëmjen e 5 nëntorit të 2020 ku një prej autorëvë dyshohej të ishte Brilant Martinaj, kushëriri Elvis Martinaj.

Intenerari ishte lokalizuar nëpërmjet qelizave telefonike dhe është kryer përafërsisht në orarin kur mendohet se është kryer dhe vrasja e policit. Disa ditë pas ngjarjes së 5 nëntorit, mësohet se Brilant Martinaj u larguar në drejtim të Turqisë, për shkak të problemeve me shëndetin e një familjari. 

Policia njoftoi se Prela dhe 2 personat, kanë filluar konfliktin për shkak të dritave të gjata të makinës. Burime për Report Tv thanë se ishte  akoma e paqartë se kush e ka nisur konfliktin i pari, i cili çoi deri në ekzekutimin e 26-vjeçarit Prela.

Efektivi i FNSH-së, Xhulio Prela u ekzekutua në orët e para të mëngjesit të datës 5 dhjetor me një plumb në gjoks teksa po kthehej nga Shkodra për në Tiranë. 26-vjeçari ishte nisur nga Tirana për në aeroportin e Rinasit në orën 01:00 të natës për të marrë një mikun e tij e për ta dërguar drejt fshatit Kosmaç në Shkodër.

Pasi e dërgoi mikun e tij në Shkodër, gjatë kthimit efektivi i policisë ka parë një automjet, dhe një person që kishte dalë nga makina, po ia bënte me drita me një elektrik dore. Hetuesit dyshuan se punonjësi i policisë Prela, ka menduar që personi që ia ka bërë me drita, ka kërkuar ndihmë, ndaj dhe Prela është kthyer mbrapsht. Ai ka kthyer makinën me sens drejtimi nga Tirana në Lezhë, dhe i është afruar personin që ia ka bërë me dritë. Ka ulur xhamin dhe ka parë një individ, që sipas policisë, ka shumë gjasa që ta ketë njohur. Punonjësi i policisë ka tentuar të largohet me shpejtësi, ndërkohë është përballur me të shtënat e armës, një pistoletë tip TT që kishte agresori.

Brilant Martinajt iu përmend emri edhe në vrasjen e një ish-efektivi të uniformave blu, 60-vjeçarit Xhelal Reçi, ngjarje që tronditi qytetin e Laçit në orët e para të mëngjesit të 1 nëntorit të vitit të shkuar.

Ora 15:56
Vrasja mafioze, zbardhen emrat e 2 viktimave të tjera! Njëri prej tyre, kushëri i Ervis Martinajt! I përfshirë në vrasjen e Xhulio Prelës

1658064685_fushekruje.jpg

Besmir hoxha dhe Brilant Martinaj dyshohet se janë 2 të vrarët e tjerë në atentatin mafioz të Fushë-Krujës. Brilant Martinajt është kushuri i Ervis Martinajt dhe i dyshuar për brasjen e Xhulio Prelën në vitin 2020.

Ora 15:44
Masakra me 3 të vrarë, Policia jep njoftimin zyrtar! Çfarë u gjet brenda automjetit të autorëve

 

Masakra me 3 të vrarë,  policia jep njoftimin zyrtar. Në automjetin e autorëve është gjetur një armë tip kallashnikov. 

“Në aksin rrugor Fushë Krujë-Thumanë, te mbikalimi i Fushë Krujës, dyshohet se në drejtim të një automjeti tip "Volsëagen Passat" është qëlluar me armë zjarri. Si pasojë automjeti ka marrë flakë dhe janë djegur në automjet dy shtetas ende të pa identifikuar. Gjithashtu, nga të shtënat ka mbetur i vrarë dhe shtetasi D. V., 30 vjeç, nga Fushë Mamurrasi, i cili ka qenë pasagjer por ka mundur të dalë nga automjeti, dhe ka humbur jetën sapo ka dalë prej tij.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe forca të shumta Policie. Nga krehja e zonës, në Larushkë, është gjetur duke u djegur një automjet tip "Volsëagen Passat" që dyshohet se është i autorëve.

Në brendësi të automjetit është konstatuar një armë zjarri automatike që dyshohet se është përdorur nga autori/ët për të kryer krimin. Në ndihmë të Policisë vendore kanë shkuar grupe të FNSh Tiranë dhe janë ngritur pika kontrolli nga DVP Tiranë e Lezhë. Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë,  po punon për identifikimin e dy shtetasve të djegur në automjet dhe për  sqarimin  e rrethanave të ngjarjes, sekuestrimin e cdo prove të vlefshme që do ti shërbejë zbardhjes së ngjarjes dhe identifikimit të autorëve”

Ora 15:31
Ekzekutimi i 3 personave në Fushë-Krujë, gjendet një mjet i djegur në Larushk! Dyshohet se është i atentatorëve

1658064273_fushekruje.jpg

Ekzekutimi i 3 personave në Fushë-Krujë, gjendet një mjet i djegur në Larushk! Dyshohet se është e atentatorëve. Bëhet fjalë për një automjet të tipit Volksëagen Pasat.

Ora 15:26
Atentati në Fushë Krujë ku u vranë 3 persona, 2 prej viktimave ‘shkrumb e hi’ në makinë! I pamundur identifikimi, njëri me precedent penal

1658063255_WhatsAppImage20220717at3.00.36PM.jpeg

Nga atentati në Fushë Krujë ku mbetën të vrarë 3 persona ka zbuluar njërin prej viktimave, Diklen Vata 30 vjeç me precedent penal. Ndërsa 2 viktimat e tjerë nuk janë identifikuar ende pasi janë bërë shkrumb në mjetin e djegur

Ora 15:23
Identifikohet njëri prej viktimave në Fushë-Krujë, Diklen Vata 30-vjeç! I arrestuar më parë për trafik droge

1658063514_Capture.JPG

Report Tv ka siguruar emrin e e njërit prej viktimave të atentatit në Fushë-Krujë. Bëhet fjalë për 30-vjeçarin Diklen Vata, I arrestuar në vitin 2017 me drogë.

Ai është arrestuar në shtator të 2017 si shpërndarës kokaine. Vata ishte arrestuar nga shërbimet e policisë të Drejtorisë Vendore Tiranë më datë 27.09.2017, pasi gjatë kontrollit fizik të ushtruar ndaj këtij shtetasi në vendin e quajtur zona e shkollës “Bajram Curri”, iu gjet e fshehur në çorape një mbështjellëse me lëndë narkotike e dyshuar e llojit kokainë, si dhe 3 mbështjellëse të tjera të fshehura në çelësat e makinës.

Ora 15:11
FOTOLAJM/Atentati në Fushë Krujë ku u vranë 3 persona, forcat RENEA mbërrijnë në vendngjarje

1658063345_renea.jpg

Forcat RENEA kanë mbërritur në atentatin që ndodhi në Fushë Krujë ku mbetën të vrarë 3 persona. Report Tv mëson se mjeti mori flakë në ecje.

Ora 15:07
Atentat mafioz në Fushë-Krujë, hakmarrje mes grupeve kriminale! 60 plumba mjetit që ishin viktimat

 

Të tjera detaje tronditëse nga ngjarja e rëndë e ndodhur në Fushë-Krujë Breshëri kallashnikovi, rreth 60 plumba. Është bërë pritë mbi urën e Fushë-Krujës. Dyshohet se persona të maskuar kanë dalë para automjetit duke qëlluar me breshëri por nuk kanë qëlluar askënd tjetër përveç shënjestrës së tyre. Kemi të bëjmë për hakmarrje ndaj grupeve kriminale. Flakët janë shuar. Për kilometra të tëra është krijuar radhë në autostradë. Dy prej viktimave kanë pësuar djegie ekstreme.

Ora 14:57
Doli nga automjeti pas atentatit, del FOTO e njërit prej viktimave! I shtrirë në tokë pak metra larg makinës së shkrumbuar

1658062804_fushejruje.jpg

Report Tv ka siguruar fotografinë e njërit prej viktimave të atentatit në mbikalimin e Fushë-Krujës. Bëhet fjalë për Diklen Vata, 30 vjeç. Ai ka dalë nga automjeti që u qëllua me kallashnikov, por nuk i ka mbijetuar dot plagëve.

Ora 14:53
Atentati me 3 të vrarë në Fushë-Krujë! Një person doli nga makina por nuk mbijetoi, dy të tjerë ndodhen brenda mjetit që po digjet

 

Pamjet e siguruara nga Report Tv janë nga momenti i parë i ngjarjes nga atentati në mbikalimin e Fushë-Krujës. Një prej viktimave ka dalë nga makina tip 'Volkswagen' por nuk ka shenja jete ndërsa dy persona të tjerë ndodhen ende brenda makinës që është përfshirë nga flakët.

/K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Genti: 18/07/2022 17:59

  I lumt dora atij qe e i ka nis per ne boten tjeter, gjaku nuk bahet uje or lum miku

  Përgjigju
 • 0&pi: 18/07/2022 12:48

  MOS U MBAJ SE JE MOS U MBAJ SE KE KUR TE SHKOSH MATANE VEC 2 METRA DHE

  Përgjigju
 • Tirona: 18/07/2022 12:27

  O policia me atë 3000000 lek që jepni ato që kan bo atë pun pin kafe e për më tepër paguj 2fishin për çdo spiun që tento me fol.Kshu që rrini nëpër zyra e lutuni tmos ju vi rradha ene juve e atyne ish komandove që rrin mrapa ktyne Martinajve. Lejini njerzit rehat se e keni plumin mas veshit

  Përgjigju
 • Nano ik: 18/07/2022 10:13

  Zoti Nano! Jepi afat 48 apo 72 ore per ti gjetue,ose te gjith shefat e F Krujes se bashku mete Laçit te shkarkohen automatikisht,se aty i ka mbytur krimi.dhe se fundmi ato e kane merituat per ç"fare kan bo.

  Përgjigju
 • Kasemi: 18/07/2022 09:16

  Sulmi shum i eger. Duket si dora e BiEmTi ose Luigj Dode Prele Kole Markut.

  Përgjigju
 • Teti: 18/07/2022 07:52

  Derri plumb do..

  Përgjigju
 • Beni: 18/07/2022 03:57

  Si c"do gje ne shqiperi u vu ne levizje drerjtori I pergjithshem per te zbardhur ngjarjen sa me shpejt.Rezultati:ngjarja u arkivua:pas 20 vjetesh nje I penduar I drejtesise e zbardhi ngjarjen

  Përgjigju
 • hasani: 18/07/2022 03:32

  kur ke shumr armiq,, nuke di se nga e merr plumbin....me duket nje rast qe nuk do gjindet kurre autori....mund te ndihmojne kamerat nepwr rruge e biznese...aty ku ka kaluar makina a vrasesve... dite ka qene ,,,gjendet kollaj....po qe se do policia.....

  Përgjigju
 • Durres: 18/07/2022 02:05

  Indrit dokle Bashk me Bamt e hakajt e Nikles i bon me vesh fustan kto martinajt i ka dit e numruara ky visi i ka has sharra ne gozhd mesaduket…

  Përgjigju
  • Afrim largimaj: 19/07/2022 03:20

   Di veq me t than qe kunderprgj ose hakmarrja do jet shum her ma e keqe se kjo qe i kan ba brilantit kushdo tken pas gisht nga porositsi e deri te vrasesit . Fiksoje mir ket emer Rakip Martinaj i ati brilantit keni me ja ngju shum shpejt zanin e njofin shum mir e bamt e hakajt e krejt zona fush krujes nikles laqit

 • slobodan .M......: 18/07/2022 01:48

  O ARBEROR O B...IR KOSOVE,,,A JA MERR NJEHERE NE G..JE EDI RAMES,,,,TE JEP EDI 10 MIJE LEKE,,,QE TE KOMENTOSH ME ME VENDOSMERI PER BALLKANIN.....

  Përgjigju
 • Oki: 18/07/2022 01:30

  Kshu o kur krijo hasem ka veriu n jug t shqiperis. Po ky hasmi funit s t fal, Dokla ka lind gangsterr , s esht bo ka leku, vriste ropt qy 15 vjec n 97 , nji ka kryesoret e bandes durresit qy 15 a 16 vjec

  Përgjigju
  • Orthodox: 18/07/2022 14:44

   O musliman I turQis ,dokle esht bullgar esht evgjit I ardhur, nese qenka nga kukesi ateher esht bullgar I kukesit, o aqif mylazim abdylqenefi

  • Myslimani: 18/07/2022 12:48

   Cne dokle ne gollobord. Golloborda esht ne diber kufi me maqedonine. Dokle esht nga kuksi. Ska lidhje me golloborden. Apo ca ngjo ti è shkru ktu o orthodox ka..i

  • Orthodox: 18/07/2022 12:02

   15 vjec Dokle ka jetuar ne gollobord me dele as shqip nuk ka ditur o evgjit I nishtulles, keshtu do shuheni te gjithe juve kelyshet

 • Iris: 18/07/2022 00:48

  Mbledhjet qe ben policia e ministria,etj tani nuk vlejne dhe s'kane kuptim.Kur nuk i kapet e t'i varrosnit te gjalle ne burgje kur livadhisnin,tani perse duhen?!Lerini te shfarosin njeri-tjetrin,se mire bejne.Kane bere mekate dhe po e paguajne me gjak,kursehet dhe buxheti i shtetit me kete rast,sepse nuk i mbajme per majmeri ne burgje.

  Përgjigju
 • Nano: 18/07/2022 00:12

  Prisni tani radhen me viktima plera prisni shkodren vloren qe smban me fushkrujen dursin kur te plas ndonje bresheri mase vritet ndonje familjari juaj gabimishit ta shifni ceshte dhimbja plera qe vidhni dhe te gjaku policia e ketyre plerave

  Përgjigju
 • opinionisti: 18/07/2022 00:11

  NUK eshte mire te vrisni hasmin,,apo armikun qe keni ne kohen e veres sepse kemi shume turiste te huaj ketu,,,,eshte reklame e keqe per turizmin shqiptar,,,,,ne tetor lejoheni,,,jo tani ne kulmin e sezonit turistik,,,,,dhe policia do ishte mire te mos e jepte fare kete lajm,,,,,te quhej sikur ka marre flake makina....

  Përgjigju
 • jari: 17/07/2022 23:48

  IKEN per dhjame qeni tre persona me precedente penale,,,te vene mend te tjeret .....te gezojne jeten,,,jo te shkojne per dhjame qeni....

  Përgjigju
 • Brilant2022: 17/07/2022 21:08

  Te vjen keq se si po shkon ky brez dhe me keq po beher perdite, Kto tipat si brilanti dhe disa tjere keq me vjen Por i ka hyp vetja ne qef, duan te hahen me doren e vjeter Por e kane te humbur se jane 50 vjec ato.. jane me master o bir ! Rrini urte se do piqeni me keq se ky, por rrini mire Flisni me edukate dhe mundohuni ta shijoni jeten se eshte e cmuar, Mos u merrni me ato qe skane ca humbin, se do ju hane te gjalle, Ne pergjithsi dmth po ju keshilloj, jo vetem per rastin konkret. Me mend ne koke..

  Përgjigju
  • Tano: 17/07/2022 23:38

   O Espinoza ishe tu krujt qyrrat gjo kur ke shkru kto apo kishe mar poze si toni montana para pasqyres?????

 • Boba: 17/07/2022 19:52

  Kjo ndodh kur shteti dhe policia shqiptare eshte e fokusuar te luftoj qytetaret e thjesht te vendit me gjoba ne vend qe te luftoj krimin e organizuar. Te dorehiqet ministri i brendshem dhe drejtori i policise! Po arrestohen te rinj per dy cigare hashash dhe te lire enden kriminelet qe mbajne peng Shqiperine. Njerez te paafte per te hetuar dhe denuar. ANTISHQIPTAR, SHPORRUNI!

  Përgjigju
  • Hgff: 17/07/2022 22:57

   Ku ka polici ketu, vec ca gjobvenesa te rendomte

  • Elion: 17/07/2022 20:24

   Te drejte ke o Boba, neve na cajn karin me gjoba e na bejn gangsterrin policat. Me kta pthrpshat ulin koken kur i ndalojn me makina.

 • shoku: 17/07/2022 18:47

  Nuk do tja dije njeri se ke kushuri Vis Martinaj po ikin djem te rinj kot per lesh,ai jo shoket qe po I shet me rradhe e ortaket po tani ka fillu me fisin e tij.Eshte ceshtje kohe kur te takoheni bashke,nuk ka te forte me sot mos I bini ne qafe kot njeriu se nuk ju gjen asgje.

  Përgjigju
 • Fresku: 17/07/2022 18:30

  Po nuk te falin dukajt dhe doklia do ja presin gjitha krahet ervis bushtres,aa te jet doqia ne xhiro do vdesin shum nga keta vetem atyre te oslos si ben dot gje doqia pa keta qe jan xhiro i grin keq

  Përgjigju
  • Xxxxxxxx: 18/07/2022 10:43

   Cam trima dilni nga vrima

  • E verteta: 18/07/2022 10:28

   Ini vetem fare ..doqa cipuri edhe 7 veta te tjere iken me vrap nga ini ..i mori perpara ini si lepuj ...

  • Fieri: 17/07/2022 21:05

   Pse kush po I ndalon ata jan jasht te gjith memetajve u ran shpetuan per qime faqedjegurit po robit te parit shpetoi na djali e ja bente obobo ca na ben e ke ne yutub ke do tjetr ti camet te qin ne sum doqe festa cipur buzder

  • Vlonjati: 17/07/2022 20:39

   Keta qe thua ti o fieri nuk hyn dot ne vlore se e din vet

  • O fieri: 17/07/2022 20:34

   O fieri mos harro se ata te olsos kan cuar me pushime pa kthim 100 veta dhe akoma aty jan. Ti mos numro vetem sa nga ata te oslos kan vdek. Numro dhe nga grupi tjeter sa kan ikur me pushime. Dhe sot per sot ata jan 1shat ne vlore

  • Oslo: 17/07/2022 20:25

   Ska ngel me njeri nga Oslo jo...as nje dite plazh skemi bere kete vit

  • Fieri: 17/07/2022 20:19

   Po se atyre te oslos u ka ren na 4her ai apo sdi gje ti mos e di gjall gje faqedjegurin ti vlla po inin mos e di te sakt se ini esht sakat tani doqja cipuri festa dhe buzderi

 • 1 milion €: 17/07/2022 18:08

  Kshu eshte kur paguan per koke njerezish Si per koke dashi, do te vrasesh per inat, Dhe shko per lesh! Je ngatrru me njeriun e gabuar o trim. Vazhdon filmi, per pak vazhdojme me reklama....

  Përgjigju
  • Pik: 17/07/2022 18:36

   Vis martinaj per cudi te madhe seshte ngatrru me 1 te forte Por me te gjithe te fortit e mundshem Dhe eshte ngrit ankandi me teper se per pikturen e pikasos.. Po pastrojne dhe therrimet, spo lene gje te gjalle ne toke aq shume te mira ka bo Visi dhe pak smbetet me gje tjeter.

  • Pik: 17/07/2022 18:22

   Per ca kan paguar kto ? Ne cfare njeriu jan ngaterru. Kaq i fuqishem eshte?

 • Rraqi: 17/07/2022 17:33

  I moren perpara katundaret e Shengjergjit bashing me Suelin perpara kto mbetjet qafezeza te osmaneve

  Përgjigju
  • EEEE: 18/07/2022 13:51

   Sa shume e dashka vajzen se te futesh ne hasmeri per vjehrrin cik e veshtire

  • Per lacin: 17/07/2022 21:03

   Shume i sakte Laci, dhe kij besim, ska per ti lene derisa te mbarohen, se i kane vra baben e njeriut me te dashur padrejtesisht Dhe per me keq, martinaj ka pagu 1-2 milion€ per Doklen, Por se ka pase idene me te vogel se me ke eshte ngatrru Se visi eshte diletant, dokle profesor qe ne 1999.

  • Per krujen: 17/07/2022 19:31

   Kush nuk ka potencial sueli me dukat? E ke gabim O kruja

  • Kruja: 17/07/2022 18:27

   Edhe un ashtu besoj kruj lac ju ka ardh goditja skan potencial ata qe thu ti me bo kte te sotmen o rraqi

  • Laci: 17/07/2022 18:27

   Indrit Dokle jeton me vajzen e Xhelal Recit, njeriut te vrare nga Martinajt. Ata kane tentu me vra edhe Besnikun me familje, Mihasi ishte autor. Te tri palet jane super kriminela po Martinajt kane armiq shume keto dite.

  • Kikiko: 17/07/2022 17:48

   Nuk besoj se vje nga shengjergji kjo e sotmja. E kan me afer hasmin ksaj rradhe.

 • sociologu: 17/07/2022 17:12

  KOT NUK TE VRET NJERI ..KE BERE DICKA TE KEQE....

  Përgjigju
 • pastruesi inates: 17/07/2022 17:06

  TE vriten sa me shume nga keta plehra qe na nxijne fytyren ne bote e kudo,,,TRE HALE ME PAK.....

  Përgjigju
 • maloku i pukes: 17/07/2022 17:04

  HE,, BENI SI TE FORTE TANI SE SI MINJ DO DIGJENI NE MAKINAT QE I KENI BLERE ME PARA DROGE,,DHE VRASJE,,,PO VRAVE DO VRITESH,,,GJAKU NUK HUP KURRE,,KY ESHTE NENI I PARE I KANUNIT TE LEKE DUKAGJINIT,,,MOS E HARRONI KETE NEN,,,KANUNI I LEKE DUKAGJINIT KA QENE KAQ I DREJTE SAQE ZBATOHET ME PERPIKMERI DERI NE DITET TONA....

  Përgjigju
 • Alban: 17/07/2022 16:53

  Ky Brilanti nje hale qe nuk do i mungoje askujt.Kriminel 24 karat.

  Përgjigju
  • wtf: 18/07/2022 09:55

   Jo vetem Brilanti por keta duhen zhduk familjarish deri te kusheriri trete qe te mos pjellin me monstra si puna ketij Fantastikut qe u dogj.

  • Brillanti: 17/07/2022 22:08

   O Alban, ne koken e femijeve ta kthefsha. Ne ate jete do te pres. Se Ti s’qenke me i mire te pergojosh gjenazen. 7 brez te ndjeksha Turp

 • Vlora: 17/07/2022 16:40

  O besi i shkret djal me te mir skish e ka ngren kot lumadhi i vaffte shpirti xhenet

  Përgjigju
  • Shkodra: 17/07/2022 17:14

   Kot ??? Nuk rri me brilantin nji djal i mir o shok , rrin ato qe jan si puna e tij

  • Aiop: 17/07/2022 17:09

   Gjynof po t jet ashu , shpirti n xhehnet. Po kur e di ca problemesh e hasmerish kan ropt , I rri larg atyne Jo xhiro n makin

 • Visi: 17/07/2022 16:39

  O Viso, coj dy paket

  Përgjigju
 • Fushe Mamurras: 17/07/2022 16:39

  Xhelal Recin e kane vra keta Martinajt se fmit e Xhelalit u kan pa plagos nje djal tjeter axhet. Visi mshehet po tjeret po e hane nje nga nji.

  Përgjigju
 • Laci: 17/07/2022 16:33

  Brilanti per vrasjen e xhulios dhe te ish efektivit reci ne lac . E ka meritu me koh plumbin . Super vrasje dhe djeg shkrumb e hi

  Përgjigju
  • Per Fushe mamurrsin: 19/07/2022 14:59

   Po ca lesh RECT thu ti e kan vra RECT sun vrane SHAFLOQT si i futi plumat e la per te vdek BESNIKUN PARA 10 VJETSH apo ILIR KUPEN si i plagosi xhaxhen ne grabitje kto MARTINT ENE I KAN VRA ENE RRIN MYLL MRENE NE GJORM HAHAHA

 • Eva: 17/07/2022 16:20

  O Zot filma horror

  Përgjigju
 • Jep dorheqjen: 17/07/2022 16:15

  O minister rendi o drejtor policie . I shpallur ne kerkim per vrasjen e xhulio preles e ish efektivit reci ne lac e ju e leni te bredhi i lire . Turp haram i paci ato rroga

  Përgjigju
 • Kast: 17/07/2022 16:15

  Ee u qifsha motren e vrat policin pa pik faji u vrau gjynafi qe keni ba me djalin e shkret 22 vjec ja moret jeten ishalla shuheni si fis komplet

  Përgjigju
 • Dritan: 17/07/2022 16:10

  Nje nga keta muterit ka vrare nje djale te ri polic kot se koti para 2 vitesh ne autostrade . Inshallah i ka dale shpirti nga bytha duke u djegur legenit.

  Përgjigju
 • Bravo: 17/07/2022 16:03

  Po te keni vra brilantin ju lumshin durt e ju prift e mbara . Si puna ketyne ku ta gjesh me vra perdit nga 10 veta . Halli mos ta haje njeri kot . Brilanti ne kerkim nderkombetar per vrasjen e efektivit te policis e bridhte pa problem

  Përgjigju
 • Kala: 17/07/2022 15:54

  Nuk ka mundesi. Do kene qene tu u festu pas fjalimit te Rames qe ne ka cu aty ku sta pret mendja.

  Përgjigju
 • Arbëri: 17/07/2022 15:37

  Shumica e këtyre vrasjve ështé duke u bër nga vrasës me pages nga serbia…! Kështu vepron Vucici dhe kështu vepron Edvin shkjau shqipfolës…. ! Shteti ka rën në duart e kriminelve serborus dhe shqipfolësve

  Përgjigju
  • Antipatrea: 18/07/2022 11:02

   Fali shqipe se nuk dinë ç'thone. Adoleshentë janë. Janë fëmijët e atyre që mbushën semaforët e Europës me prosti. Nuk i kanë rrit dhe edukuar prindërit por gjyshërit e shkretë ndaj janë të pa-atdhe

  • Arbërori: 17/07/2022 21:09

   Ju që ofendoni jeni një me Edvin shkjaun shqipfolës , por do vie koha shumë shpejt vetëm të keni durim sepse ky ështé Fillmore i fundit të shkjaut fashist o shqipfolës të mjerë.

  • Hahahahaha: 17/07/2022 19:57

   Da kurac da!!

  • Niku: 17/07/2022 18:04

   Ky arberori prej kosove di vetem te shkruaj shkjau,vucic,rama,putin,serbi,komplet injorant,i kam thene disa here lere internetin , ruaj lopen ,eshte aq i trash sa nuk degjon

  • Demir: 17/07/2022 17:59

   O injorant ngele duke komentuar,vucic ,shkja,rama,serbi ,putin,.ik mor ruaj lopen çte duhet interneti,kosovar i trash

  • O arberor: 17/07/2022 16:31

   Po sot ja bere nje bj albinit?

 • UKU MOMLIT: 17/07/2022 15:31

  Karshilleku i krimit ndaj shtetit shqiptar eshte nje grope sociale e frikshme,eshte humnere e tmerrshme sociale. Kjo grope-humnere ka te instaluara strukturat e saj ne organet shteterore e ligjzbatuese prej shume e shume vitesh.

  Përgjigju
 • Kruja: 17/07/2022 15:20

  Paskan qellu ne shenj niklaxhit se qen ne qetsi ca koh

  Përgjigju
 • Para laci: 17/07/2022 15:20

  Vazhdon vis martini te paksohet ..

  Përgjigju
  • H.h: 17/07/2022 16:04

   Shteti e liroj por hasmi nuk fal. Vrau nje djal te ri polic dhe ja hodhi burgut. Por ka zot

 • Macoku: 17/07/2022 15:17

  Me ba luft me Ndokajt a si me ken tu ba luft ushtria shqiptare me ufot Snjofin kundershat nokajt ne shqipri Jan pesh e rend

  Përgjigju
  • H.h: 18/07/2022 12:49

   Kush na qenka ky gjoni zefit mer Adi.

  • Adi: 18/07/2022 11:53

   Kur ka hy Gjoni i Zef Lukut ne Lezh Ndokajt Jan hup

  • Macoku: 17/07/2022 17:57

   Nokajt jan macoku per mijt e haleve

  • Macoku: 17/07/2022 17:52

   Tregojn veprat Nokajt jan si macoku per mijt e haleve

  • Vlonjati: 17/07/2022 17:36

   Kush Nok ai qe dukej si femr Samuel noka per ate apo per ke ti po I ben sikur jan Lict qe te marin gjak ne vetll

  • Lezhjani: 17/07/2022 16:09

   @Haka, Beni jo sot, por edhe përpara nuk ka pas dalë.

  • Lezhjani: 17/07/2022 16:02

   Nokajt nuk i djegin makinat mbas krimit

  • Hahahaha: 17/07/2022 15:41

   Po ik o k... ca pesh e rand ndokajt a e vran te dera e shpis sandrin

  • Haka: 17/07/2022 15:37

   Kur osht hera e funit qe e ke pa Ben Noken ne rruge?

  • Lani: 17/07/2022 15:23

   Ahahah ah te raft pika o Macok hahaha na i bone ndokajt si Skenderbeun te mart e mira

 • KKKriminelat: 17/07/2022 14:56

  Ndokajt

  Përgjigju
  • Kkkk: 17/07/2022 15:23

   I ke ra gabim kesaj here o kkk

  • Kriminel: 17/07/2022 15:11

   Autoret apo viktimat

 • Shkodra: 17/07/2022 14:45

  Ja te presim kush jan emrat ! U be koh pa atentate kishim merak. Nga fush kruja ka plot qe meritojn plumbin , te shohim Kush jan

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit