Qytetarët kërcejnë dhe shijojnë festën, Rama publikon pamje nga Karnavalet në Korçë dhe uron një ditë të mbarë

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me publikimin e pamjeve nga festa e Karnavaleve në Korçë.

Me argëtim muzikë dhe buzëqeshje, është çelur në këtë mënyrë sezoni turistik në qytetin e bukur të Korçës turistike.

Qytetarët kanë hequr maskën e anti-COVID dhe kanë veshur maskën e karnavaleve plot ngjyra.

Me këto pamje të veçanta të rilindjes së Karnavaleve të Korçës të cilat mbahen prej vitit 2008, kryeministri i ka uruar të gjithë një ditë të mbarë.

J.GJ./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet nga autoritet shtetërore situata e zjarreve në vend?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Zjarri në Karaburun, Administrata e Zonave të Mbrojtura paralajmëron: Rrezikon të përparojë në drejtim të zonave të banuara në Dukat Fushë! Banorët të jenë vigjilentë