Ra nga pema duke vjelë fiq, humb jetën 17-vjeçarja në Lushnje

Një 17-vjeçare ka humbur jetën pasi ka rënë nga pema ku kishte hipur për të vjelur fiqtë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme rreth orës 19:20  në fshatin Thanasaj në Lushnje.

17-vjeçarja K.Q. ka qenë duke vjelë fiq dhe ka rënë nga pema, rrëzim që i ka marrë asaj jetën. Edhe pse ajo është dërguar me urgjencë në spital nga familjarët duket se ka qenë tepër vonë pasi e reja ka humbur jetën rrugës për në spitalin e Durrësit.

Familjarët fillimisht e kanë nisur të renë në spitalin e Rrogozhinës si pikën më të afërt, por mjekët e kanë nisur atë drejt spitalit të Durrësit asi kërkonte mjekim të specializuar. Gjatë rrugës adoleshentja nuk ka mundur të mbijetojë duke humbur jetën.

I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Turizmi/A jeni të kënaqur me shërbimet dhe çmimet që gjeni në zonat turistike?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Plagosi 2 persona, Aldo Gjini në kërkim nga EUROPOL për tentativë vrasje, trafikim armësh dhe municionesh luftarake! I arrestuar edhe në 2016 në Itali për shpërndarje droge