Ralf Gjoni ultimatum Ruçit: Braçe më ka kërcënuar, të merren masa (VIDEO)

Pas nisjes së seancës plenare tashmë të drejtuar nga kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi, i është dhënë fjala për procedurë deputetit Ralf Gjoni. Ai është shprehur se zv kryeministri Braçe e ka kërcënuar dhe për këtë duhet të merren masa.

"Nuk fyeva asnjë person me emër. Ndaj meje si deputet janë përdorur shenja kërcënuese nga z. kryeministri. të merren masa. Të respektohet rregullorja. Parlamenti po kthehet në një noter që nëpërkëmbet", u shpreh Gjoni.


Lajmi kryesor:

Kuvendi miraton buxhetin faktik për 2018 dhe Korporatën e Investimeve (Xhafaj abstenon)/ Spiropali: Papunësia në nivelin më të ulët historik


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të hetohen gjyqtarët e prokurorët e larguar nga Vettingu?×

Lajmi i fundit

John

Euro 2020/ Historia nuk prodhon gola, Anglia dhe Skocia ndahen në 'paqe'! 'Tre Luanët' humbasin vendin e parë