Rama e mori në telefon, burri: Ankesën e bëri gruaja, jo unë! Kryeministri: Ma kalo tani... (Batuta me çiftin nga Fieri)

Edi Rama: Si je, ke bërë një ankesë këtu?
Qytetari: E ka bërë gruaja se unë nuk flas me këta telefonat
Edi Rama: Ma kalo gruan
Qytetarja: Alo
Edi Rama: Si je zonjë
Qytetarja: Duam ndihma se jemi pa punë
Edi Rama: Çfarë është problemi?
Qytetarja: Çfarë ndihme keni të na jepni. Jemi vetëm as pension nuk marrim vëlla
Edi Rama: Nesër do të vijnë nga bashkia dhe do ta zgjidhin problemin
Qytetarja: Te shtëpia?
Edi Rama: Unë shpinë nuk e di, por do të vijnë ata të bashkisë. Fëmijë nuk keni?
Qytetarja: Ata janë jashtë shikojnë punën e tyre. Hallet e tyre o vëlla, pastaj edhe ata pa punë
Edi Rama: Burrin mos e lërë të dalë, mos e lësho
Qytetarja: Jo, jo, këtu brenda jemi mbyllur, nuk e lëshoj, nuk del i shkreti


Lajmi kryesor:

Jeni në karantinë dhe keni një hall? Rama: Shkruani këtu dhe për 24 orë ju zgjidhim problemin (VIDEO)


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ngjarjet në Fier e Fushë Krujë, a jeni të shqetësuar nga situata e rendit dhe sigurisë publike?×

Lajmi i fundit

John

Çmimet e 'çmendura' të energjisë, vetëm në tetor u blenë rreth 65 milionë euro në treg të lirë