Ndryshime në radhët e zv.ministrave! Denada Seferi ikën te ‘Shëndetësia’, Bello te ‘Turzimi’ dhe Civici te Ministria e Bujqësisë! Ori Kuçi në krye të Agjencisë së Turizmit?

Kryeministria

Kryeministria

TIRANË- Këshilli i Ministrave ka miratuar emërimin në detyrë të 3 zëvendësministrave të rinj.

Në kabinetin e Ministrisë së Turizmit, shtohet zëvendësministrja e re Vilma Bello, që vjen nga radhët e Partisë Socialiste. Pas emërimit të saj, flitet se në krye do të vendoset te Agjensia e Zhvillimit të Turizmit edhe Ori Kuçi, por nuk është konfirmuar zyrtarisht. 

Nga ana tjetër, te Ministria e Bujqësisë dhe zhvillimi rural është emëruar zëvendësministër Enio Civici, që vjen nga bota e medias. Lëvizje ka pasur edhe te ministria e Shëndetësisë ku është liruar nga detyra zëvendësministrja Bardhylka Kospiri dhe në vend të saj është emëruar Denada Seferi.

Këto vendime janë marrë pasditen e kësaj të enjtje, me firmë të zv.kryeministrit Arben Ahmetaj. 

Vendimi i Këshillit të Ministrave

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Tosi: 27/10/2021 04:52

  Vetem ne Shqiperi ka qeveri por jo kryeminister. Ai eshte zv.kryemimistri. I cili nuk ka diskrecion te emeroje apo liroje zv.ministra pasi eshte prerogative e Kryeministrit. Komplet vend i mbaruar, teater.

  Përgjigju
 • albi: 14/10/2021 09:49

  Po keta jane per te mbushur topin te gjithe. Sa mos me i lene pa pune me e mira ose me u be ndonje qoke me e keqja. Sidomos kjo Seferi dhe Vilma jane ku therrat qameti

  Përgjigju
 • Titi: 14/10/2021 04:55

  Hahaha dyshja Vilma Bello,Alma Bakiu ne Vlore i njohin te gjithe per bemat e tyre ne arsim.Te gjithe e dine sesi funksionon kjo dyshe me mesueset qe fusin ne pune apo drejtuesit e shkollave.Te gjithe studentet e Vilmes e dine sesi i kane dhene 200 mijeshet per nje provim.Po ku i gjejne mor aman sikur nuk ka inxhiniere mjedisi per kete pune.

  Përgjigju
 • Fredi: 13/10/2021 23:54

  Te keqen e shtetit. Emerimet e zv.ministrave i ben zv.kryeministri, vendimet po, te tera i aprovon Beni. Ore pysni GJK se late nam. Nuk rshte qeveria drejtori dhe zv.drejtori firmos ne vend e me autorizim. Eshte kryeministri qe ca kompetenca nuk i delegon dot. Kaq shume ka ik per lesh ky Rama as per firme sja ndjell tani????

  Përgjigju
 • Besa.: 13/10/2021 22:57

  Turp qe Vilma Bello te zgjidhet zv.ministre.Mesuesja e gjuhes dhe sekserja e arsimit ne Vlore do punoje ne vend te nje specialisti te mjedisit.Turp qe vendosen njerez me figure jo te paster .

  Përgjigju
 • Aliu: 13/10/2021 20:56

  Amon mer ku mi gje kto. Ti sikur i mer per konkubina mer qafir

  Përgjigju
 • Vlora3: 13/10/2021 19:50

  Me Vilma Bellon do e nxjerresh ne drite Turizmin si ndrit 4 vjet si deputete.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Roma apo Feyenoord, kush e fiton finalen e Conference League që luhet në Tiranë?×

Lajmi i fundit

John

Lideri i burgosur i opozitës Alexei Navalny kritika Putinit: Kjo luftë është ndërtuar mbi gënjeshtra