Rama ironizon Metën: Zoti President, rri i qetë, mos i ço më nëpër mend ato çudira...

Edi Rama ka komentuar sërish deklaratën e presidentit Ilir Meta duke thënë se duhet të rrijë i qetë se vendi ynë nuk mund të krashasohet me atë të Salvdor Aliente.

"LSI sot nuk përfaqëson askënd por po ta besojnë Monikën, LSI nuk përfaqëson më as Ilir Metën.

Meta ndihet kaq i papërfaqësuar saqë i duket sikur një juntë ushtarake do sulmojë pallatin presidenacial. Zoti president e di që më dëgjon, rri i qetë jemi dhe do të mbetemi gjithmonë vendi i NATO-s.

Të garantoj qe sa të kemi Pandin ky vend nuk del nga NATO. Në fund të ditës fundi politik i Lulit e Monikës nuk duhet të jetë problem i yti dhe i yni.

 Zoti president rri i qetë dhe mos i ço më nëpër mend ato çudira", u shpreh Rama.


Lajmi kryesor:

Rama sfidë opozitës: Zgjedhje të parakohshme po fituat një bashki më shumë se PS (VIDEO)


m.v./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju ka ndihmuar bashkia në zonën ku jetoni për të përballuar emergjencën e krijuar nga koronavirusi?