Rama: Jam rritur me bojëra...dhe zbulon shqetësimin e tij për popullin

Ka bërë një reagim të tretë për incidentit në Kuvend ku Edi Paloka e qëlloi me bojë. Kryeministri Edi Rama thotë se ka marrë mesazhe solidariteti nga shumë njerëz, ku thotë se nuk e shqetëson fakti që ëstë qëlluar me bojë, pasi me to është rritur. Këtu i referohet pasionit të tij për pikturën, si artist, por shton se e shqetëson fakti që populli sipas tij nuk i meriton këta opozitarë.

"Faleminderit për mesazhet e solidaritetit, po s'më shqetëson hiç boja se me bojrat jam rritur e mësuar. Më shqetëson mendja e shpirti katran i palopërfaqësuesve të një populli që s'i meriton këta zorzopë. Prandaj jo që s'i hap rrugë budallallëkut, po veç më rritet pasioni e vendosmëria", shkruan Rama në rrjetin social Twitter.


Lajmi kryesor:

Paloka bojë fytyrës Ramës, Garda: Ishte solucion kimik! Nis hetimi (VIDEO-FOTO)


G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se arritja e marrëveshjes për Reformën do garantojë zgjedhje të lira e të ndershme?×

Lajmi i fundit

John

Reforma Zgjedhore, Varheley: Shqipëria bëri një hap të rëndësishëm drejt Europës