Rama mban 'premtimin' që i bëri Tabakut, publikon videon duke pirë ujë nga çezma: Jorida, për të mirë! Deputetja publikon kontratën: Bashkia e Tiranës i blen stafit 2 mln lekë ujë të pijshëm në vit

Sikurse paralajmëroi një ditë më parë nga Kuvendi, kryeministri Edi Rama ka mbajtur 'premtimin' teksa ka publikuar një video duke pirë ujë nga çezma. Mesazhi i Ramës shkon për deputeten e PD-së, Jorida Tabakun, e cila tha dje se uji që sjellë Ujësjellës Kanalizimet në Tiranë, nuk pihet.

"Sa i mirë, pini ujë Tiranë. Edhe ti Jorida, si tironse, duhet të pishë ujë Tirane", thotë Rama.

Kryeministri nuk e la me kaq, teksa gjatë inspektimit të shtëpive në rindërtuara në Lezhë, nuk hezitoi të pinte ujë nga çezma edhe atje.

"Ku e keni çezmën, të pi ujë çezme meqë thonë që nuk pihet uji i çezmës në Lezhë. Jorida për të mira!", u shpreh ai.

Tabaku i është përgjigjur duke publikuar në Facebook foton e një kontrate, teksa shkruan se Bashkia e Tiranës blen 2 mln lekë ujë të pijshëm në vit për stafin.

Ditën e djeshme, gjatë debateve në Parlament për marrëveshjen për një investim për ujësjellësin e Tiranës, Tabaku tha se cilësia e ujit në kryeqytet lë për të dëshiruar. E menjëhershme ishte edhe përgjigja e Ramës i cili i tha se do të publikonte video duke pirë ujë nga çezma, e madje i kërkoi Tabakut ta presë në shtëpi 'se do pi edhe aty ujë nga çezma dhe do e bëj video dhe do e hedh në Tik-Tok'.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 19:05
Tabaku i përgjigjet Ramës: Lodhesh me propagandë, por ta prish Veliaj! Bashkia e Tiranës blen 200 mln lekë ujë të pijshëm në vit për stafin

Deputetja e PD-së, Jorida Tabaku i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama, i cili publikoi një video duke pirë ujë nga çezma, për të hedhur poshtë deklaratat se uji që i shkon qytetarëve, është i pakonsumueshëm.

Në Facebook, Tabaku ka publikuar foton e një kontrate, teksa shkruan se Bashkia e Tiranës blen 2 mln lekë ujë të pijshëm në vit për stafin.

"Lodhet ER me propagandë, ja prish filmin EV! Kur qenka uji 24 orë në çdo familje tiranse pse Bashkia Tiranë ble 2 mln lekë ujë të pijshëm në vit për stafin e Bashkisë?", shkruan Tabaku.

Foto e publikuar nga Tabaku 
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Grupi: 23/04/2022 09:59

  Patatja eshte buke eshte edhe gjelle sipas Rames( Enverit). Te peshtirosen komentet e ordinereve me poshte kur thone qe uji i rrjetit pihet. Prandaj ju tha Rama qe nuk ju cohet se pini uje me klor si ushtaret dikur hahahaha I mbyllem hallet e cmimeve abuzuese te naftes, ushqimeve dhe tani po shijojme sesi udheheqsi po pi uje " cezme". Edhe bar do hame mjafton qe udheheqsi te na thote se eshte i shendetshem.

  Përgjigju
 • ali baba me 40 hajdutet: 23/04/2022 09:11

  O Brukseli,jo se ujii nuk eshte cilesor keto 8 vitet e fundit por nuk ka qene asnjehere cilesor por edhe ne qofte se uji vjen ne disa vende i pijshem po u mbajt neper depozita nuk mund te pihet me dhe shumica e popullsise e mban ujin neper depozita se nuk ka uje 24 ore.Rama mund te ket vendosur aparate e filtrimit poshte lavapjates keshtu qe se piu njehere uje nga rubineti nuk e gjen gje.Po te ishte uje i pijshem si spjegohet qe neper Shqiperi shetisin me qindra autobote qe shesin uje ?

  Përgjigju
 • Vali bizhga: 23/04/2022 07:55

  O EDI RAMA O HAJVAN,,UJI NE CESMA NE TIRANE NUK PIHET,,PERDORET VETEM PER GATIM...

  Përgjigju
  • Esi: 23/04/2022 09:16

   Doli huq rama, Faktet flasin, pordhet plasin! Rama do te genjeje ata qe e vuajne perdite kte padrejtesi dhe abuzim

 • Timi: 23/04/2022 01:52

  Rama furnizohet me uje selite se e ka siper shtepise.Shume mga Tirana mbushin uje te lokalet aty rrotull,shkoni shikoni!

  Përgjigju
 • Bashkia: 23/04/2022 01:26

  O te lumte moj goce si e paske kapur me ... gote... ne dore. Na jep dhe mend tani, enet po lajme me ate uje dhe i mbetet nje gisht shmerc po ta pinim do na kishin vajtur veshkat per

  Përgjigju
 • ylli: 23/04/2022 01:17

  UJI qe vjen ne cesma ne tirane vjen nga bovilla,,,,ne boville ne rezervuar kane gjetur dhe kafshe ne ngordhura,,,,,sepse nuk ka rrethim,,.....

  Përgjigju
 • Mira: 22/04/2022 21:28

  Ua po cna bere mo Jorida! Si na e zure mat te madherishmin Rame dhe perndryresin Veliaj??? Pa le si i radhisin komentet satiriko-paterike ashtu te klonuara. Mos na e cek me naltmamuthin. Po ke ndonje gje adresoje per Saline. Me ate po, e ke te garantuar dhe automatike versionin digjital te Meros!

  Përgjigju
 • Water: 22/04/2022 21:27

  You fk faces. Comment spamming here. We CaN DrInK TaP wAtEr. If you ever try and drink tap your balls would fall down. But you have no balls that's why you don't mind. Don't be a bitch comment spam here. Tell the truth. Tap water can not be drinked anywhere in Tirana or Albania.

  Përgjigju
 • Gazi: 22/04/2022 19:45

  Ohooo jorida e pds. Ekziston akoma pd si parti pfff shkoni more keni nbaruar fare

  Përgjigju
 • Gimi: 22/04/2022 19:42

  Uji qe vjen ne cezmat tona eshte i paster un kam shume kohe qe e perdor per te pire dhe eshte me te vertet nje uje i mire

  Përgjigju
 • rita: 22/04/2022 19:41

  Nuk ka me ca merret ajo i vjen keq me demek se nuk kane dhene asnje kontribut me ato tlargqoftit

  Përgjigju
 • luli: 22/04/2022 19:37

  hahahahaha rama je i papar fakt me i mir se ky nuk ka besoj

  Përgjigju
 • tajar: 22/04/2022 19:36

  tabaku kte pun ka o vlla mos u merr me te. gjithsesi ti e vertetove dhe njeher qe ske vec llafe

  Përgjigju
 • Hilda: 22/04/2022 19:34

  sa mir ja beri rama ksaj debiles se vetem budalliqe duket qe flet

  Përgjigju
 • Bruksel: 22/04/2022 19:31

  Edhe ketej nga Brukseli te gjitha kompanite blejne uje per stafin. Çfare te keqe ka ? Apo po deshironi te tregoni se kaliteti i ujit ka rene ne keto 8 vitet e fundit.

  Përgjigju
 • Arkid likollari: 22/04/2022 19:29

  Kam ter kohes qe pi uj cezme e si kokrra e molles jam. Tvazhdojn tflasin kta nparlament

  Përgjigju
 • Marjus: 22/04/2022 19:29

  Jo po uji nuk pihet jo po eshte i helmuar jo po kshu jo po ashtu, nuk po themi qe cdo uje eshte 100 % i pijshem po shumica eshte ????????

  Përgjigju
 • Silvi: 22/04/2022 19:28

  Tabaku esht hipokrite

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Sulmi në Veri të Kosovës, a rrezikohet një konflikt në rajon?×

Lajmi i fundit

Të paktën 100 të vdekur nga një zjarr në një dasmë në Irak! Dyshohet se u shkaktua nga fishekzjarret

Të paktën 100 të vdekur nga një zjarr në një dasmë në Irak! Dyshohet se u shkaktua nga fishekzjarret