Rama mbërrin në pallatin Élysée, pritet nga presidenti Macron: Drekë pune mbi marrëdhëniet bilaterale dhe planin Europian të Investimeve në Ballkan

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në pallatin Élysée, Paris ku është pritur nga Presidenti Macron, për një drekë pune mbi marrëdhëniet bilaterale, Planin Europian të Investimeve në Ballkan dhe situatën në rajonin tonë.

“Pallati Élysée, Paris - I ftuar nga Presidenti Macron për një drekë pune mbi marrëdhëniet bilaterale, Planin Europian të Investimeve në Ballkan dhe situatën në rajonin tone”, shkruan Rama.

 


Lajmi kryesor:

Dreka me Macron, Rama: S’do jem ndërmjetësues i dialogut Kosovë-Serbi, jam palë e përfshirë! Ja projektet që po investon Franca në Shqipëri (VIDEO)


Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Raporti i OSBE-ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit: si te duket?×

Lajmi i fundit

John

Kultivuan lëndë narkotike në një pronë publike, arrestohen babë e bir në Krujë