Rama vizitë në Turqi, Erdogan e pret në rezidencën verore (FOTO)

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Turqi, ndërsa është pritur në një takim nga Presidenti Erdogan. Kreu i qeverisë shqiptare ka publikuar një foto me presidentin turk nga rezidenca e tij verore në Marmaris.

"Në mikpritjen e Presidentit Erdogan në rezidencën e tij verore në Marmaris" shkruan Rama, ndërsa statusin e shoqëron me një foto nga takimi në rezidencë. 

Ndërkohë që mediat turke kanë publikuar edhe një foto tjetër nga takimi ku me Ramën dhe Erdoganin ka qenë edhe ministri turk i Financave.

E ndërsa nuk dihet se cfarë kanë biseduar, nga ajo që duket mbi tryezë kanë konsumuar një ëmbëlsirë tradicionale turke me akullore.

Fotot e takimit te Rames me Erdogan ne Turqi

d.ba./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Me lista të hapura dhe pa koalicione, a është kjo mënyra që doni të votoni?

Komento

Komente

 • E verteta: 18/07/2019 19:02

  Flamurin shqipter se vene turrrrqit, se ata se njohin ate flamur dhe gjithashtu e kane tmerr dhe alergji flamurin e Arberit e te Gjergjit te Lavdishem qe i ka therrur e masakruar keta pushtues e shkaterruaes barbare te te gjithe Ballkanit, po sidomos te Arberise se Shenjte. Ata kane bere genocidin mre te tmerreshem ne te gjithe historine e Botes kundra Arberve e Arberise, duke e çbere e çrrenjosur perfundimisht kulturen, historine e fene e Arberve. Paskesaj, ai vend e ajo toke u mbush me te ardhur nga te kater anet e Botes e kryesisht nga Lindja e Mesme e anadolli e gjithashtu plot me vllehe, sllave, latine, greke e plot te tjere. ARBERIA E ARBERIT E VERTETE MOREN FUND PERFUNDIMISHT.

  Përgjigju
  • Jasu re: 18/07/2019 22:42

   Skenderi Nenen e kishe Serbe eshte Fakt .Skenderi Tyrben e kishe ne Lezhe vdiq si Myslimane Bektashi eshte Fakt. po' Ashtu Dhe nipat e tij.

  • Marani: 18/07/2019 22:38

   Cila Ka Qene Feja e Arbeve? Ka Qene Orthodoksia me Liturgji Sllave Dhe Greko-Bizantine.Ypi Xhixhi ha Fasule jaran.

  • Loku: 18/07/2019 22:34

   Mos ta Kishin bere Synet Car Llazarin Osmanet ne 1389 sot Kosova do Ishe Komplet E Sllavizuar.Historia Nuk mesohet me Lloqe Facebooku o Injorant.

 • Naimi: 18/07/2019 17:38

  Mesa duket Erdogani po e meson se si te behet edhe Rama si ai

  Përgjigju
 • Vlonjati99ave: 18/07/2019 17:10

  Ore meqë ra fjala po Flamuri Shqiptar ku është? Këta arkadashët sikur e kanë si vëlla popullin tonë.Opss

  Përgjigju
  • Opss: 18/07/2019 22:37

   Sa Cereku i Turqise te Respektohen Shqipetaret ne Europe o dangall.Flamuri Shqipetare valvitet ne Mes te Stambollit, po' cti Bejme Flamurit Grek Qe Ju Ka zaptuar Himaren o Palikari.

  • Fieri: 18/07/2019 18:33

   Vetem ne takim kryeministrash duhen dy flamuj te secilit shtet. Ne kete rast behet fjale per takim president dhe kryeminister.

 • Feliks: 18/07/2019 17:03

  He pra komentoni mbu Skenderbeun e juaj o socjaliste ku jeni ??? Ik e kerko azil ik o i shitur ti dhe ata te tjeret

  Përgjigju
  • Skendermen: 18/07/2019 22:39

   Skenderi Ka Qene Jenicer Dhe vdiq si bektashi.Besnik i Sulltanit×

Lajmi i fundit

John

Raporti i 'Freedom House' për demokracinë: Shqipëria bën hapa pas, shqetësuese krizat politike